ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У мінського кореспондента "Настоящего времени" Романа Васюковича пройшов обшук

07.04.2021, 14:36
Фото - Настоящее время
Фото - Настоящее время

У Мінську (Білорусь) у кореспондента “Настоящего времени” Романа Васюковича пройшов обшук. Про це повідомляється на сайті “Настоящего времени”.

Правоохоронці провели обшук в рамках ст. 174 Кримінально-процесуального кодексу Республіки Білорусь (рішення, прийняті за заявами або повідомленнями про злочин).

За словами Романа, нічого протизаконного знайдено не було, нічого не вилучили.

7 квітня суд продовжить розгляд адміністративної справи, порушеної щодо Васюковича через книгу “Білоруський Донбас”, яку білоруська влада визнала в кінці березня екстремістською.

Книгу “Білоруський Донбас” авторства журналістів Катерини Андрєєвої та Ігоря Ільяша у Васюковича вилучили 11 грудня 2020 року, коли він повертався з Києва до Мінська.

Книгу відправили на експертизу, а пізніше на Васюковича склали протокол за ч. 1 ст. 17.11 Кодексу про адміністративні правопорушення (розповсюдження, виготовлення, зберігання, перевезення інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності). 

Тоді на суді Роман Васюкович сказав, що він навіть не читав куплену в Україні книгу, а придбав екземпляри лише тому, що в авторів значилися його знайомі. Його захист також вказувала, що журналіст не мав на меті поширювати цю книгу.

Рішення по його адміністративній справі не ухвалено досі. 

26 березня суд визнав екстремістською книгу журналістів Андрєєвої і Ілляша “Білоруський Донбас”.

Книга “Білоруський Донбас” вийшла влітку 2020 року в Києві. Ілляш розповідав DW, що це “незручна правда про війну в Донбасі і ролі Білорусі та білоруських громадян в цьому конфлікті”.

Як повідомляв ІМІ, 11 грудня 2020 року в аеропорту Мінська (Білорусь) затримали журналіста телеканалу “Настоящее время” (проєкт Радіо Свобода та “Голосу Америки”) Романа Васюковича і потім відпустили, відібравши його ноутбук. Його затримали, коли він повертався з робочого відрядження до Києва.

Роман Васюкович висвітлює масові протести в Білорусі.

У жовтні 2020 року Міністерство закордонних справ Білорусі позбавило журналістів телеканалу “Настоящее время”, як і всіх інших закордонних засобів інформації, акредитації в цій країні. 

7 серпня 2020 року трьох кореспондентів телеканалу “Настоящее время” Ірину Ромалійську, Юрія Баранюка й Івана Гребенюка, які висвітлювали президентські вибори, депортували з Білорусі. Нинішня влада країни заборонила їм в’їзд на 10 років.

Liked the article?
Help us be even more cool!