ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Міноборони назвали жіночі спеціальності, які потрібні ЗСУ

05.09.2022, 14:16
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Збройним силам України сьогодні потрібні представниці трьох спеціальностей – кухарі, медичні працівники та спеціалісти з радіоелектроніки. 

Про це сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр під час телемарафону, повідомляє ZN.ua

За її словами, у Міністерства оборони немає наміру ставити на військових облік усіх жінок.

“Поки що до 1 жовтня це відтермінування, воно взагалі не діє. А з 1 жовтня вже є напрацювання, і ми робимо все можливе для того, щоб з 1 жовтня, власне, ніякої обов’язкової постановки на (військовий) облік не було”, – зазначила Маляр. 

Вон додала, що “добровільне” поставлення на військовий облік – це коли “мотивовані” жінки самі ухвалюють відповідне рішення.

Як повідомляв ІМІ, Міністерство оборони України розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності поставлення на військовий облік жінок.

У липні Генеральний штаб ЗСУ заявив, що жінок в Україні братимуть на військовий облік лише за їхньої згоди, оскільки на сьогодні немає гострої потреби суттєво збільшувати їхню кількість.

17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства оборони №313, що розширював перелік професій, представниці яких повинні будуть стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних. Серед них є журналістки. Жінки мають стати на військовий облік до кінця 2022 року.

З 1 жовтня 2022 року в Україні запрацює нова процедура взяття жінок на військовий облік.

Liked the article?
Help us be even more cool!