ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У лютому п’ять журналістів отримали тілесні ушкодження – Барометр свободи слова

05.03.2021, 10:00

У лютому п’ять українських журналістів отримали тілесні ушкодження. Загалом експерти ІМІ зафіксували 16 випадків порушень свободи слова в Україні в лютому. Причому 12 з них стосувалися саме фізичної агресії проти журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова” *.

Журналістів кусали, били до черепно-мозкової травми, ламали палець, вони отримували подряпини та синці, пошкодження ноги

Тілесні ушкодження журналісти діставали за різних обставин: на робочому місці, під час перевірки закладу харчування, репортажу про безакцизну торгівлю цигарками, спроби зафіксувати порушення карантинних вимог.

По два випадки зафіксовано в категоріях “обмеження доступу до інформації” та “пошкодження майна журналістів”. Двом журналістам пошкодили та підпалили автівки.

Журналісти Одещини заявили про обмеження входу до обласної ради та облдержадміністрації. 

Крім того, по одному випадку зафіксовано в категоріях “кіберзлочини” та “юридичний тиск”.

Порушення сталися в 10 регіонах країни. Лідером став Київ (шість), в Одесі зафіксовано два випадки, і по одному – у Вінниці, Запоріжжі, Черкасах, на Полтавщині, Волині, Житомирщині, Миколаївщині, Рівненщині.

Порушували право журналістів на професію переважно приватні особи, місцева влада та посадовці, судова влада.

Загалом у лютому утиску своїх прав зазнали 10 журналістів та одна журналістка.

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 28 випадків порушень свободи слова, 13 випадків перешкоджання, шість побиттів та три обмеження доступу до інформації.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці "Барометр свободи слова".

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск і кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Liked the article?
Help us be even more cool!