ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві поховали голову Білоруського дому в Україні Віталія Шишова

27.09.2021, 10:17
Фото - Reuters/РБК-Україна
Фото - Reuters/РБК-Україна

У Києві 26 вересня поховали білоруського активіста і голову Білоруського дому в Україні Віталія Шишова, якого знайшли повішеним на початку серпня.

Про це повідомляє ZMINA з посиланням на пресслужбу Білоруського дому в Україні. 

Поховання відбулося на 55-й день після смерті Шишова. Рідні та друзі білоруса раніше зазначали, що тіло не віддавали через проведення слідчих дій. Дівчина Шишова Божена Жолудь розповідала, що начальник моргу на її запитання, коли можна буде забрати тіло та коли закінчаться експертизи, заявив, що вони “не зобов’язані нічого говорити”.

Поховання відбулося непублічно. Друзі Шишова зібралися на майдані Незалежності та провели акцію пам’яті. 3 жовтня вони планують провести службу в одному із соборів Києва, щоб усі охочі могли з ним попрощатись. 

Зі свого боку правоохоронці ще не повідомляли про результати експертизи в справі. Адвокатка Олена Гаврилюк розповідала, що питань у справі більше, ніж відповідей.

Організація “Білоруський дім в Україні”, яку очолював загиблий, допомагає білорусам, які втекли від режиму Олександра Лукашенка, з працевлаштуванням, пошуком житла та легалізацією. Водночас її пов’язують з ультраправим діячем Сергієм Коротких (відомим також як Боцман та Малюта), який навчався в школі білоруського КДБ, воював у Чечні та був близьким соратником російського неонациста Максима Марцинкевича (Тесака).

Батуліна ЗМІ називають одним із соратників Коротких. 4 серпня йому заборонили в’їзд до України на три роки.

Як повідомляв ІМІ, 3 серпня в Києві знайшли повішеним у парку очільника громадської організації “Білоруський дім в Україні” Віталія Шишова.

Громадська організація “Білоруський дім в Україні” заявила, що за Віталієм Шишовим стежили й поліція про це знала. Організація переконана, що “це спланована чекістами операція з ліквідації дійсно небезпечного для режиму білоруса”.

Голова Національної поліції Ігор Клименко заявив, що поліція має дві основні версії смерті Віталія Шишова: самогубство або умисне вбивство з імітуванням самогубства.

У ці дні біля білоруського посольства в Києві відбулась акція, під час якої Божена Жолудь сказала, що мирним протестом проблему Білорусі не розв'язати.

Liked the article?
Help us be even more cool!