ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві демонтують монумент на честь Переяславської ради під Аркою Свободи українського народу

Демонтаж композиції на честь Переяславської ради. Фото – пресслужба КМДА

Міські комунальні служби Києва розпочали демонтаж композиції на честь Переяславської ради під Аркою Свободи українського народу. Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Демонтаж може зайняти кілька днів, оскільки конструкція масивна, зазначили в КМДА. Вона складається з приблизно 20 елементів, що важать близько 6–7 тис. кг.

Демонтаж композиції на честь Переяславської ради. Фото – пресслужба КМДА
Демонтаж композиції на честь Переяславської ради. Фото – пресслужба КМДА

“Попередньо фахівці провели вивчення конструкції, щоб зберегти її цілісність при демонтажі та не пошкодити”, – зазначили в пресслужбі.

Надалі монумент зберігатиметься в Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.

Що передувало

Як повідомляв ІМІ, КМДА не погодилася з рішенням МКІП щодо демонтажу колишньої Арки дружби народів і вважає, що знесення може бути небезпечним. 

МКІП у квітні 2024 року вирішило вилучити з Державного реєстру нерухомих пам’яток України Монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією (Арки дружби народів).

У березні 2024 року експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики опублікувала висновок, що Арка дружби народів (перейменована на Арку Свободи українського народу) у Києві належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу.

26 квітня 2024 року Київська міська державна адміністрація повідомила, що Арку дружби народів (нині Арка Свободи українського народу) не демонтуватимуть. Її вважають однією з візитівок міста, і витрати коштів на її знесення не є найнагальнішим питанням.

Декомунізація арки

Київська міська рада в травні 2022 року ухвалила рішення про декомунізацію назви Арки дружби народів і перейменувала її на Арку Свободи українського народу. У квітні цього ж року біля арки демонтували радянський монумент робітників.

У листопаді 2018 року на арці зробили інсталяцію “Тріщина дружби”, присвячену українським політв’язням Кремля, зокрема режисерові Олегу Сенцову.

Арку дружби народів відкрили в 1982 році на території Хрещатого парку з нагоди 60-річчя утворення СРСР і 65-річчя Жовтневого перевороту 1917 року. Під нею розташували монумент дружби народів, присвячений “об'єднанню України з Росією”, що зображував двох робітників – українця та росіянина, які тримають орден “Дружби народів” зі стрічкою.

Liked the article?
Help us be even more cool!