ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Арка дружби народів" втратила статус пам’ятки України. Її можна демонтувати

Виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв підписав указ про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України Монумента на ознаменування возз’єднання України з Росією (Арки дружби народів).

Цим рішенням монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований, зазначили в міністерстві.

Там нагадали, що Арку дружби народів у Києві встановлено в 1982 році з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року. Вона належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу. 

“Попри перейменування Київською міською радою в Арку Свободи українського народу, монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації, відтак становить загрозу національній безпеці України”, – додали в міністерстві.

У березні 2024 року експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики опублікувала висновок, що Арка дружби народів (перейменована на Арку свободи українського народу) у Києві належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу.

Нагадаємо, Київська міська рада в травні 2022 року ухвалила рішення про декомунізацію назви Арки дружби народів і перейменувала її на Арку свободи українського народу. У квітні цього ж року біля арки демонтували радянський монумент робітників.

У листопаді 2018 року на арці зробили інсталяцію “Тріщина дружби”, присвячену українським політв’язням Кремля, зокрема режисерові Олегу Сенцову.

Арку дружби народів відкрили в 1982 році на території Хрещатого парку з нагоди 60-річчя утворення СРСР і 65-річчя Жовтневого перевороту 1917 року. Під нею розташували монумент дружби народів, присвячений “об'єднанню України з Росією”, що зображував двох робітників – українця та росіянина, які тримають орден “Дружби народів” зі стрічкою.

Liked the article?
Help us be even more cool!