ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Криму "суд" удруге відмовив поліції у встановленні нагляду за Мемедеміновим

26.08.2021, 15:16
Фото – crimean-solidarity.org
Фото – crimean-solidarity.org

“Верховний суд” окупованого Криму відмовив російській поліції у встановленні адміністративного нагляду за громадянським журналістом Наріманом Мемедеміновим. Про це повідомляється на сайті “Кримської солідарності”.

Так, “суд” залишив без задоволення апеляційну скаргу поліції на рішення Бахчисарайського “суду” окупованого Криму, який теж відхилив встановлення нагляду.

Сторона позивача наполягала, щоб Мемедемінов був “під наглядом” до зняття його судимості (суд також заборонив звільненому публікувати тексти й адмініструвати сайти ще два роки). На думку поліції, ч. 2 ст. 205.2 КК РФ потрапляє під норму закону про встановлення адміністративного нагляду. Однак, згідно із законом, така заява має бути подана не пізніше ніж за два місяці до закінчення терміну покарання, а в цьому разі заяву подали через дев'ять місяців після звільнення журналіста.

“Суд” відхилив усі позовні вимоги правоохоронних органів у повному обсязі та залишив рішення Бахчисарайського “суду” без змін. Протягом шести місяців правоохоронні органи можуть подати касаційну скаргу.

Як повідомляв ІМІ, 28 липня Бахчисарайський “суд” окупованого Криму відмовив поліції у встановленні адміністративного контролю над громадянським журналістом Наріманом Мемедеміновим. Відділ підконтрольної Кремлю поліції в Бахчисарайському районі Криму мав намір оскаржити відмову в задоволенні позову про встановлення адміністративного нагляду.

Російське МВС в окупованому Криму просило “суд” обмежити пересування звільненому громадянському журналісту Наріману Мемедемінову. Раніше журналіст був засуджений у Росії за “публічні заклики до тероризму” і вийшов на свободу після двох з половиною років російського ув'язнення.

21 вересня 2020 року засуджений до двох з половиною років громадянський журналіст і медіакоординатор руху “Кримська солідарність” Наріман Мемедемінов відбув термін і вийшов на свободу.

2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону засудив до двох з половиною років журналіста, блогера з Криму Нарімана Мемедемінова, якого звинуватили в публічних закликах до тероризму. 

1 жовтня 2019 року Мемедемінов виступив з останнім словом, де назвав “шаблонним” судочинство і право в Росії, а також закликав журналістів продовжувати роботу з інформування про ситуацію в Криму і судові процеси над жителями півострова.

До арешту Мемедемінов співпрацював з низкою українських ЗМІ, зокрема з Крим.Реалії.

Liked the article?
Help us be even more cool!