ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві охоронці забудови на Жилянській напали на журналіста

11.11.2013, 16:16

7 листопада у Києві охоронці забудови на вулиці Жилянська, 120Б напали на журналіста видання «Екологія та соціальний захист» Віталія Терещенка під час фотозйомки ним будівельних робот. Лікарі діагностували журналісту пошкодження правої верхньої третини плечового суглоба. Про це ІМІ повідомив Віталій Терещенко.

Як розповів Терещенко, на вулиці Жилянська, 120Б ведеться незаконна забудова, і він часто приїзджає туди проводити фотозйомку.
Охоронці, які напали, хотіли відібрати фотокамеру та знищити фотоматеріали.

“Я приїхав на Жилянську о 18.30, там стояв екскватор і почав під’їзджати самоскид. А місцеві мешканці, які протестують проти забудови, не давали КамАЗу стати на завантаження і чекали міліцію. Я якраз фотографував і вантажівку, і екскаватор, коли до мене підійшла охорона об'єкту і зробила зауваження. Я їм сказав, що я журналіст, є документи”, - розповів Терещенко.

Охоронець, який підійшов до журналіста, вимагав, аби той видалив зроблені фото, а потім почав погрожувати. Також охоронець відмовився показати своє посвідчення, зазначив Терещенко. “Тут приватна власність, вам робити нічого”, - процитував охоронця журналіст.

“Цей охоронець покликав ще кількох людей, сказав мені видалити знімки, потім почав мені погрожувати, казати, давай сюди камеру. Підкликав ще людей, до мене підскочили двоє охоронців і вони втрьох намагалися мене загнути, щоб відібрати камеру. Мені викручували руки, може в метушні хтось і саднув, але я думав про техніку, були поштовхи якісь, коли кілька людей, не встигаєш зреагувати”, - розповів Терещенко.

“Після інциденту я пішов у травмпункт, зробив знімок, переломів ніяких немає. У мене пошкодження правої верхньої третини плечового суглоба. Зараз я ходжу на процедури”, - зазначив журналіст.

Від нападників чоловіка врятували місцеві мешканці, які і викликали міліцію. Коли приїхала міліція журналіст написав заяву про те, що сталося.

Довідка. Сутички між мешканцями сусідніх будинків та забудовником почалися напочатку вересня. Саме тоді забудовники знищили будинок 1919 року на Жилянській 120Б. А 11 вересня місцеві мешканці отримали запізнілу відповідь від Державної архітектурно-будівельної інспекції. Та визнала будівництво незаконним і направила в прокуратуру листа - аби там ужили заходів щодо забудовника.

Медіа-юрист Інституту масової інформації зазначив: "Оскільки мав місце конфлікт і силове протистояння навколо забудови, то право журналіста зробити фото переважає права забудовників (право власності, право на приватність). Навіть якби право журналіста в цьому випадку не переважало, ніхто не має права застосовувати силу, щоби відібрати камеру або змусити стерти фото".

Фото - Віталія Терещенка з Фейсбуку

Liked the article?
Help us be even more cool!