ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Кам'янці-Подільському секретаря місьради звільнили... за виконання Закону "Про доступ до публічної інформації"

24.07.2013, 16:09

9 липня 2013 р. у Кам’янці-Подільському звільнили секретаря міської ради Василя Сенюка. Це сталося після оприлюднення ним відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації» рішень міськради про виділення земельних ділянок старого кладовища депутатам і їхнім родичам. Про це йдеться в розслідуванні Центру громадянських свобод, опублікованому на "Телекритиці"

Після засідання міської ради, де розглядалися в тому числі земельні питання, Сенюк відповідно до Закону про доступ оприлюднив рішення про виділення земельних ділянок із зазначенням прізвищ, імен та по батькові власників. В цьому документі випливли депутати та їхні родичі, а земля «під гаражі» - це, як стало відомо, католицьке кладовище початку минулого століття, який жителі Кам'янця-Подільського вже відстоювали за часів одного з попередніх мерів.

Група народних обранців звернулася до міського голови з проханням включити до порядку денного питання про дострокове припинення повноважень секретаря. А міський голова Михайло Сімашкевич виніс проект рішення на голосування з порушенням процедури. Рішення було прийнято. 

Міський голова аргументує звільнення так: "Представники земельної комісії були обурені тим, що громадянам не надавалися відповіді на основі протоколів комісії. Тому на основі звернення депутатів питання було винесено на розгляд сесії. [...] Кадрові ротації - це нормальний процес, не бачу в цьому питанні чогось катастрофічного."

Звільненню передував лист депутата міськради від Партії регіонів Валерія Слободяна, котрий звертаючись із проханням включити до порядку денного питання щодо дострокового припинення повноважень Василя Сенюка, посилається не на брак професійності секретаря міськради, а на те, що паном Сенюком «було свідомо порушено норми Конституції України, Закону України "Про захист персональних даних", Закону України "Про доступ до публічної інформації"» саме у зв'язку з оприлюдненням ним одіозного земельного рішення. Це звернення датовано 14 червня. 26 червня написане згадане вище колективне звернення депутатів, без зазначення причин звільнення Сенюка.

«Ми вважаємо, що секретаря звільнено незаконно, а саме - за сумлінне виконання закону про доступ до публічної інформації, який містить норму, що забороняє утаємничення назви юрособи і ПІБ фізособи, що отримала певне благо від держави чи місцевої громади - кошти, майно, землю», - каже юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай.

Василь Сенюк не вирішив, чи позиватиметься з цього приводу до суду, але запевняє, що найближчими днями подасть звернення до прокуратури щодо низки інших рішень міської ради, які виносилися протягом останніх двох сесій, на його думку, із порушенням порядку оприлюднення інформації (ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

Сенюк є депутатом від Партії регіонів України. 

"Телекритика"

Фото: Сторінка громадської приймальні Василя Сенюка у "Фейсбук".

 

 

Liked the article?
Help us be even more cool!