ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Грузії біля будівлі парламенту спецпідрозділ побив демонстрантів та журналістів

Біля будівлі парламенту Грузії на акції проти законопроєкту про “іноагентів” уночі правоохоронці побили демонстрантів і журналістів, повідомляє “Грузия Online”.

Від дій спецпідрозділу постраждали, зокрема, журналісти онлайн-видань “Публіка”, “Табула” та “Апрілі”. Скільки постраждало демонстрантів, невідомо.

Як розповідають мітингувальники, спецпідрозділ діяв досить жорстко, переслідуючи їх на вулицях поблизу парламенту.

За даними видання, у МВС заявили, що учасники акції кидали в поліцейських каміння та пляшки, внаслідок чого постраждав один співробітник МВС. У відомстві підтвердили використання перцевого спрею для “припинення незаконних дій”.

Обговорення законопроєкту про “іноагентів” – законопроєкту “Про прозорість іноземного впливу” – триватиме в парламенті Грузії і сьогодні, 17 квітня.

Що відомо про грузинський законопроєкт про “іноагентів”

У парламенті Грузії владна партія “Грузинська мрія” повторно зареєструвала законопроєкт про “іноземних агентів”

Виконавчий секретар партії “Грузинська мрія”, лідер парламентської більшості Мамука Мдінарадзе на початку квітня 2024 року анонсував внесення до парламенту законопроєкту про “іноагентів”.

За його словами, до торішнього законопроєкту внесуть лише одну зміну. Замість терміна “агент іноземного впливу” буде використане формулювання “організація, яка проводить інтереси сил з-за кордону”.

10 березня 2023 року парламент Грузії відхилив законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, через який виникли багатотисячні протести.

У такий спосіб влада задовольнила вимогу демонстрантів, які 7–8 березня проводили багатотисячні мітинги біля будівлі парламенту. Поліція застосовувала проти учасників акції сльозогінний газ та водомети, демонстранти кидали каміння, підпалювали баки для сміття, будували барикади.

Законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який також називають законопроєктом про “іноагентів” на кшталт російського, парламент Грузії ухвалив у першому читанні 7 березня 2023 року. 

У парламенті Грузії на розгляді було одразу два законопроєкти про “іноагентів”, які ініціював рух “Сила народу” (формально відколовся від “Грузинської мрії”): перший називається “Про прозорість іноземного впливу”, другий – “Про реєстрацію іноземних агентів”.

Перший стосується лише неурядових організацій та медіа, які отримують закордонне фінансування, а другий – як фізичних, так і юридичних осіб, за низкою винятків. 

Тоді понад 200 неурядових організацій та медіа підписали заяву проти ухвалення в Грузії закону про “іноагентів”. Підписанти вважали, що метою законопроєкту є дискредитація, а згодом можливі репресії проти критично налаштованої преси та громадських груп.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка перебувала з офіційним візитом у США, підтримала протестувальників і заявила, що накладе вето на закон.

У ЄС та США розкритикували та попередили про наслідки ухвалення закону про “іноагентів”.

15 квітня 2024 року в парламенті Грузії сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту “Про прозорість іноземного впливу” (так званий закон про іноагентів).

Liked the article?
Help us be even more cool!