ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Чернівцях редактор Букньюз заявив в СБУ про погрози

12.08.2014, 10:59

Редактор інформаційного порталу Букньюз Юрій Чорней звернувся до УСБУ в Чернівецькій області із заявою про те, що регулярно отримує дзвінки з невідомих йому номерів з повідомленнями, схожими на погрози розправою. Про це йдеться у його заяві, повідомляє регіональний кореспондент ІМІ.

“Звертаюсь до вас з проханням перевірити факт отриманих мною телефонних дзвінків з невідомих мені телефонних номерів з повідомленнями, схожими на погрози розправою. Телефонували 15-16 разів з 10 різних номерів, які часто відрізняються тільки однією цифрою. На більшість дзвінків я не відповідав. А на ті, на які відповідав, спочатку нічого не було чути, а потім вмикався якийсь автомат, який казав щось англійською мовою. Здається, лише два слова, але одне з них було – “die” (англійською «смерть»). Схоже, що це хтось вніс мій номер телефону в програму автоматичного додзвону чи голосову почту. Бо скільки я не передзвонював на ті номери, то вмикалась голосова пошта або просто вибивало зв'язок”, - йдеться у заяві.  

Чорней наголосив, що “у зв’язку з гучними подіями навколо судових процесів, які пов’язані з тиском на представників ЗМІ в Чернівецькій області, я відчуваю реальне побоювання за своє життя”.

Також громадська організація «Юридичний захист ЗМІ в Чернівецькій області» звернулась з аналогічною заявою до керівництва УСБУ в Чернівецькій області з проханням ініціювати перевірку викладених в заяві фактів, взяти під особистий контроль вивчення цієї ситуації. У випадку виявлення протиправних дій щодо Юрія Чорней, юристи просять вжити всіх відповідних заходів, відповідно до чинного законодавства.

Нагадаємо, наразі в Чернівецькій області спостерігається безпрецедентна за всі часи незалежної України кількість судових позовів проти місцевих ЗМІ.

Так 11 серпня в Шевченківському районному суді відбулось судове засідання за позовом заступника прокурора Чернівецької області Станіслава Банчука проти ТРК ТВА та журналіста Івана Гончарюка. Однак справу перенесли на 29 серпня. Журналіст відзняв сюжет про «сокирянське Межигір’я». У сюжеті викладалися факти щодо порушень діючих нормативів при будівництві нерухомих об’єктів у с. Ломачинці Сокирянського району, які розташовані у межах прибережно-захисної смуги річки Дністер та на землях лісового фонду, а також причетності до «корупційних схем» посадових осіб Генеральної прокуратури та прокуратури Чернівецької області.

Також 13 серпня в апеляційному суді Чернівецької області слухатиметься інша справа проти газети «Буковина» у справі Рустама Агаларова (газета «Час» аналогічну справу виграла в апеляційному суді 30 липня).

Рустам Агаларов на початку року звернувся до низки ЗМІ з вимогою спростувати інформацію, а потім подав на них до суду, аби ті спростували недостовірну, за його словами, інформацію в своїх медіа, де в статтях щодо нього вказують такі слова як «вбивця» та інші.

Також низка судових засідань проти чернівецьких ЗМІ та журналістів відбудеться в вересні 2014 року, зазначає регіональний кореспондент ІМІ, який відвідує усі судові засідання.

Раніше головні редактори друкованих видань Чернівецької області, зокрема, газет «Час», «Версії» та «Буковина» заявили, що вважають, що судова влада Буковини розпочала неоголошену війну проти журналістів краю.

Чернівецька обласна організація НСЖУ та НМПУ разом із головними редакторами місцевих ЗМІ заявили, що судова гілка влади Буковини розгорнула справжню війну зі свободою слова.

Представник місцевого ОО «Майдан» та голова Громадської ради при УСБУ в Чернівецькій області Володимир Вакарюк подав позов проти трьох місцевих інтернет-видань Час, БукІнфо та Букньюз. Він вимагав в суду стягнути з відповідачів моральної шкоди в розмірі мільйон гривень. Вакарюк обурений розповсюдженою інформацією та коментарями після прес-конференції заступника голови місцевої Народної Самооброни Івана Молодого і вимагає її спростування.

На сайті «Букньюз» йдеться про те, що, «спочатку, було словесне повчання з боку ЧОО «Майдан», потім погрози на адресу кіцманської журналістки, наступний етап – судові позови на абсурдну суму в мільйон гривень про відшкодування нібито завданої моральної шкоди».

 

Liked the article?
Help us be even more cool!