ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У Білорусі журналіста "Настоящего времени" оштрафували через книгу "Білоруський Донбас"

08.04.2021, 11:09
Фото - Настоящее время
Фото - Настоящее время

Суд у Білорусі 7 квітня оштрафував мінського  кореспондента “Настоящего времени” Романа Васюковича через ввезену книгу “Білоруський Донбас”, яку влада визнала екстремістською, повідомляє “Настоящее время”.

Васюковича оштрафували на 580 білоруських рублів.

Журналіст оскаржуватиме це рішення суду.

Як повідомляв ІМІ, 6 квітня у Мінську (Білорусь) у кореспондента “Настоящего времени” Романа Васюковича пройшов обшук. 

7 квітня суд продовжив розгляд адміністративної справи, порушеної щодо Васюковича через книгу “Білоруський Донбас”, яку білоруська влада визнала в кінці березня екстремістською.

Книгу “Білоруський Донбас” авторства журналістів Катерини Андрєєвої та Ігоря Ільяша у Васюковича вилучили 11 грудня 2020 року, коли він повертався з Києва до Мінська.

Книгу відправили на експертизу, а пізніше на Васюковича склали протокол за ч. 1 ст. 17.11 Кодексу про адміністративні правопорушення (розповсюдження, виготовлення, зберігання, перевезення інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності). 

Тоді на суді Роман Васюковіч сказав, що він навіть не читав куплену в Україні книгу, а придбав екземпляри лише тому, що в авторів значилися його знайомі. Його захист також вказувала, що журналіст не мав на меті поширювати цю книгу.

Книга “Білоруський Донбас” вийшла влітку 2020 року в Києві. Ілляш розповідав DW, що це “незручна правда про війну в Донбасі і ролі Білорусі та білоруських громадян в цьому конфлікті”.

11 грудня 2020 року в аеропорту Мінська (Білорусь) затримали журналіста телеканалу “Настоящее время” (проєкт Радіо Свобода та “Голосу Америки”) Романа Васюковича і потім відпустили, відібравши його ноутбук. Його затримали, коли він повертався з робочого відрядження до Києва.

Роман Васюкович висвітлює масові протести в Білорусі.

У жовтні 2020 року Міністерство закордонних справ Білорусі позбавило журналістів телеканалу “Настоящее время”, як і всіх інших закордонних засобів інформації, акредитації в цій країні. 

7 серпня 2020 року трьох кореспондентів телеканалу “Настоящее время” Ірину Ромалійську, Юрія Баранюка й Івана Гребенюка, які висвітлювали президентські вибори, депортували з Білорусі. Нинішня влада країни заборонила їм в’їзд на 10 років.

Liked the article?
Help us be even more cool!