IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

0

0

0

0

У Білорусі призначили суд над українським журналістом Шаройком

Фото – Фейсбук Павла Шаройка

Журналіста Українського радіо Павла Шаройка судитимуть за шпигунство. Про це Радіо Свобода повідомила 12 лютого його адвокат Лариса Бикова.

«Так, суд призначений», – сказала Лариса Бикова по телефону. Коли розпочнеться процес і чи буде він відкритий, захисник не уточнила, пославшись на завантаженість.

У Верховному суді і КДБ Білорусі, який вів справу Павла Шаройка, інформацію про суд над українським журналістом не коментують. Процеси за звинуваченням у шпигунстві в Білорусі зазвичай проходять у закритому режимі.

12 лютого в Чернігові суд проведе попереднє слухання справи громадянина Білорусі Юрія Політики, затриманого торік через підозру в збиранні секретної інформації на користь іноземної держави. Українські експерти висловлювали думки, що справа затриманого в Білорусі Шаройка є відповіддю на затримання білоруського громадянина в Чернігові. КДБ Білорусі спростував таке припущення.

Як повідомляв ІМІ, 17 листопада 2017 року голова ПАТ “НСТУ” Зураб Аласанія повідомив про затримання власкора “UA: Українське радіо” в Білорусі, громадянина України Павла Шаройка, якому висунуто обвинувачення у шпигунстві.

Дружина Павла Шаройка повідомила, що журналіста затримали вдома у Мінську ще 25 жовтня 2017 року. Напередодні затримання у його квартирі був обшук.

ІМІ звернувся до міжнародних організацій з закликом допомогти звільнити Павла Шаройка.

20 листопада 2017 року офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин заявив, що затриманий в Білорусі український журналіст Українського радіо Павло Шаройко зізнався, що є співробітником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям у званні полковника, а також створив агентурну мережу.

20 листопада 2017 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) спростувало інформацію КДБ Білорусі щодо причетності затриманого на території Білорусі українського журналіста Павла Шаройка.

20 листопада 2017 року Білоруський державний телеканал продемонстрував фрагмент відео нібито допиту затриманого в Мінську Павла Шаройка.

21 листопада 2017 року Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що не співпрацює зі спецслужбами.

Ще Новини