Турецькі посадовці зазнали критики через ставлення до журналістки "Голосу Америки"
Медійні організації висловили занепокоєння цькуванням, якого зазнала журналістка "Голосу Америки" після спроби поставити запитання лідеру турецької ультраправої Партії національного руху (МХП), повідомляє "Голос Америки".
У вівторок журналістка Їлдиз Язиджиоґлу звернулась із запитанням до Девлета Багджелі після партійної зустрічі в будівлі парламенту в Анкарі.
МХП є політичним союзником керівної партії Туреччини – Партії справедливості та розвитку (АКП).
На відео видно, як Багджелі йде крізь натовп репортерів. Коли Язиджиоґлу вигукує своє запитання, чути, як Багджелі відповідає: "Займіться своїми справами".
Після цього голова штабу Багджелі відсуває мікрофони вбік, а один з депутатів партії відштовхує Язиджиоґлу.
Gazeteciler istediğiniz soruları soran kişiler değildir.
— Özgür Özel (@eczozgurozel) January 24, 2023
Kamu adına soru soran gazetecilere, tahammül edilememesini, sözle azarlanmasını ve korumalar vasıtasıyla fiziksel müdahalede bulunulmasını kınıyoruz. pic.twitter.com/t4VCmQXfgc
Після цього випадку члени МХП та її прихильники розкритикували Язиджиоґлу в соцмережах.
Член МХП Ісмаїл Оздемір у твіттері звинуватив журналістку в "провокаторських діях, вчинених під приводом запитання".
У твіттері поширився гештег, де Язиджиоґлу названо "агентом-провокатором", а в інших соцмережах на репортерку посипалася лайлива лексика та ворожі коментарі, де йшлося, що народ Туреччини стулить рота "Голосу Америки".
Язиджиоґлу намагалася отримати від Багджелі коментар про смерть Сінана Атеса – колишнього очільника ультранаціоналістської групи, відомої як "Сірі вовки", яку часто називають молодіжною гілкою МХП.
Минулого грудня Атеса застрелили в Анкарі; деякі націоналістично налаштовані громадяни критикували МХП за відсутність коментарів щодо вбивства.
Цього місяця у своїй промові в парламенті Багджелі зазначив, що дехто намагається скористатися з убивства, щоб кинути тінь на партію шляхом "необґрунтованих звинувачень, націлених на створення розколу" в союзі партії з АКП.
"Сірих вовків", чия активність у Туреччині триває вже кілька десятиліть, звинувачували в політично вмотивованому насильстві – передусім щодо лівих політиків, етнічних курдів та релігійної меншини алевітів.
Це тіньове угруповання також зазнає дедалі більшої критики в Європі після того, як у 2020 році його діяльність була заборонена у Франції з огляду на насильницькі дії та поширення мови ненависті.
"Голос Америки" надіслав електронного листа речникам департаментів МХП зі зв’язків зі ЗМІ та громадськістю, а також турецькому посольству у Вашингтоні, прохаючи їх прокоментувати ситуацію, але на момент цієї публікації не отримав жодної відповіді.
Опозиційні політики та медіаактивісти стали на захист Язиджиоґлу, заявляючи, що ставити запитання – це робота журналіста.
Help us be even more cool!