TikTok буде спонсором вечірки з нагоди інавгурації Трампа
TikTok виділить $50 тисяч на вечірку з нагоди інавгурації президента США Дональда Трампа, де вшанує інфлюенсерів, які допомогли поширювати його передвиборчі меседжі.
Про це повідомив організатор вечірки, запланованої на 19 січня – день, коли сплине час, відведений материнській компанії TikTok для перепродажу соцмережі під загрозою заборони в США, повідомляє Politico.
Очікується, що на вечірці буде присутній генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чю.
Святкування відбудеться на тлі обіцянки Трампа “врятувати” TikTok після того, як у квітні Конгрес США проголосував за те, щоб примусити китайську компанію ByteDance продати соцмережу. TikTok оскаржує ухвалений Конгресом закон у Верховному суді.
На знак близьких звʼязків Трампа з компанією Шоу Цзи Чю дадуть сидяче місце на подіумі під час церемонії інавгурації.
“TikTok не є партійною платформою, але є публічним майданчиком свободи слова… вони віддані принципам вільного й чесного обміну ідеями на своїй платформі”, – зазначив в інтервʼю Сі-Джей Пірсон, організатор заходу й співголова Консультаційної ради з питань молоді при Національному комітеті республіканської партії.
За словами Пірсона, вечірка, офіційно названа Power 30 Awards, відбудеться в салоні-ресторані “Сакс” у Вашингтоні. На ній виголосить промову радник передвиборчої кампанії Трампа Алекс Брюсвітц, будуть присутні консервативні інфлюенсери на кшталт Брайса Голла й Роґана ОʼГендлі, а також виступить репер Waka Flocka Flame.
Попри те що TikTok є основним спонсором Power 30 Awards, гроші на захід також виділили компанія Kalshi, яка нещодавно призначила Дональда Трампа – молодшого своїм стратегічним радником, і Американська коаліція консерваторів.
Як повідомляв ІМІ, платформа TikTok планує припинити роботу свого застосунку в США 19 січня, коли набуде чинності відповідна федеральна заборона.
Що передувало
Як повідомляв ІМІ, 22 квітня 2024 року Палата представників США ухвалила закон, який заборонить використання застосунку в країні, якщо компанія-власник ByteDance не продасть свою частку протягом року. Своєю чергою в TikTok заявили, що стурбовані станом свободи слова.
7 травня 2024 року TikTok та ByteDance звернулися з позовом до федерального суду США через закон, який передбачає блокування застосунку, якщо ByteDance його не продасть. Компанії подали позов до Апеляційного суду округу Колумбія, стверджуючи, що закон є антиконституційним з низки причин. Зокрема, що він порушує Першу поправку про свободу слова. Закон, підписаний Джо Байденом 24 квітня, дає ByteDance час до 19 січня 2025 року, щоб продати TikTok, інакше застосунок буде заборонений.
13 грудня 2024 року апеляційний суд США відхилив клопотання TikTok про відстрочення заборони застосунку.
Голова комітету Палати представників США з питань Китаю повідомив компаніям Alphabet (власник Google) і Apple, що ті мають бути готові 19 січня прибрати TikTok зі своїх магазинів застосунків для користувачів у США.
Дональд Трамп під час першого президентства також вважав TikTok загрозою національній безпеці через збір даних американських користувачів, до яких потім має доступ китайський уряд. У 2020 році комітет США з іноземних інвестицій ухвалив рішення, за яким ByteDance мала продати свої активи в США протягом 90 днів.
Проте 22 грудня 2024 року Дональд Трамп, який переміг на виборах, заявив, що хоче, щоб TikTok принаймні на деякий час продовжив роботу в Штатах.
Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук
Help us be even more cool!