ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Telegram став головною платформою комунікації влади з громадськістю – дослідження ІМІ

11.12.2024, 17:26
Фото – euractiv.com

На соціальну мережу Telegram припадає 57% матеріалів в українських онлайн-медіа, у яких джерелами інформації є соцмережі. Більшість посилань у таких матеріалах (55,5%) стосуються телеграм-каналів офіційних структур і посадовців. 

Такими є результати дослідження Інституту масової інформації, проведеного в листопаді 2024 року в 10 найпопулярніших українських онлайн-виданнях.

“Телеграм-канали залишаються важливим каналом комунікації і для військових структур України, які активно використовують його для інформування медіа та громадськості. У 15% матеріалів українські онлайн-медіа посилаються на телеграм-канали військових організацій, таких як Головне управління розвідки (ГУР), Генеральний штаб, окремі підрозділи Збройних сил України (ЗСУ) чи конкретні бригади”, – йдеться в дослідженні.

Активно використовують Telegram як платформу комунікації з медіа й українські політики. У 10% матеріалів, де джерелом інформації є телеграм-канали, саме політики поширюють інформацію через цю платформу. 

У 5% матеріалів, де джерелом інформації є телеграм-канали, використовуються анонімні канали. Це такі платформи, власники та адміністратори яких залишаються невідомими, що ускладнює перевірку та верифікацію опублікованої інформації. Серед анонімних телеграм-каналів, на які найчастіше посилаються українські онлайн-медіа, виділяється російський опозиційний канал АСТРА, визнаний у Росії “іноагентом”. Цей канал надає інформацію, зокрема, про події у військовій сфері та порушення прав людини в Росії. 

Експерти ІМІ зазначають, що українські медіа, використовуючи інформацію з анонімних телеграм-каналів, за можливості намагаються підтверджувати її через альтернативні джерела, демонструючи відповідальність у дотриманні стандартів журналістики.

У дослідженні повідомляється, що менш активно використовують Telegram як канал комунікації експертні організації та експерти загалом. На них припадає лише 5% матеріалів, де джерелом інформації є телеграм-канали. Переважно експерти надають коментарі медіа безпосередньо, а експертні організації використовують як основний канал комунікації свої сайти. 

Аналітикиня ІМІ Олена Голуб зазначає, що, незважаючи на неодноразові попередження українських силових структур про небезпеку Telegram, ці структури самі активно його використовують як канал комунікації з медіа та громадськістю.

“Примітно, що начальник ГУР Кирило Буданов заявляв про небезпеку використання телеграму, називаючи цю платформу загрозою національній безпеці через ризик витоку інформації та дезінформаційні кампанії. Але, незважаючи на це, ГУР активно комунікує в телеграмі”, – зазначила аналітикиня.

До моніторингової вибірки потрапили 10 популярних онлайн-медіа України: “Українська правда”, “Кореспондент”, “24 канал”, Цензор, РБК-Україна, Obozrevatel, NV, ТСН, “Фокус” та УНІАН. Зі 150 новин на кожному сайті, опублікованих поспіль від 9-ї години ранку 20 листопада 2024 року, експертка ІМІ виокремила та опрацювала матеріали, що посилаються на соціальні мережі.

Liked the article?
Help us be even more cool!