Сущенко займатиметься журналістикою та публічною діяльністю
Журналіст Роман Сущенко повідомив, що вже перебуває в штаті Укрінформу на посаді власного кореспондента, а також планує вести публічну діяльність. Про це він сказав 11 вересня на пресконференції.
“У мене є велике бажання повернутися до творчої діяльності, займатися журналістикою. Я в понеділок написав заяву: я зараз у штаті на посаді власного кореспондента. Подальші мої перспективи з побудови кар’єри ми з гендиректором не обговорювали. Поки триває обстеження (медобстеження. – Ред.), ми ще не дійшли кінцевого результату”, – сказав він. Водночас він додав, що "наміри їхати чи залишатися тут у мене не набули обрисів конкретних".
Крім того, Сущенко повідомив, що вестиме публічну діяльність у сфері звільнення політв’язнів.
“Ми розглядаємо певну українську ініціативу, місію – створити структуру, яка б опікувалася політв’язнями, які там (у Росії. – Ред.) досі перебувать”, – сказав Роман Сущенко.
Як повідомляв ІМІ, 7 вересня 2019 року Україна обмінялася з Росією в’язнями у форматі "35 на 35". В Україну повернулися 24 військовополонених моряки та політв’язні, зокрема режисер Олег Сенцов і журналіст Роман Сущенко.
Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.
Під час перебування у СІЗО на українця чинили психологічний тиск задля того, щоб він визнав провину. Однак він не здався.
4 червня 2018 року Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, а 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду.
7 листопада 2018 року ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).
Help us be even more cool!