Сущенко передасть у музей тюремну робу, листи та репродукції своїх картин
Колишній політв’язень Кремля, журналіст Укрінформу Роман Сущенко 8 листопада передасть до експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні речі, які супроводжували його під час ув'язнення в колонії суворого режиму в РФ.
Організаторами заходу є Українське національне інформаційне агентство "Укрінформ" та Національний музей історії України у Другій світовій війні, повідомляє Укрінформ.
Зокрема, Сущенко передасть власноруч знятий із фасаду Укрінформу плакат #ВОЛЮСУЩЕНКУ, а також тюремну робу, листи та репродукції картин до експозиції музею.
Вони увійдуть до масштабного проєкту про бойові дії на Донбасі “Український Схід”, з метою збереження пам’яті про учасників і свідків агресії Російської Федерації проти України.
Крім журналіста, у заході візьмуть участь його донька Юлія Сущенко, а також генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко та генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Іван Ковальчук, співробітники музею, вчителі історії України.
Як повідомляв ІМІ, 7 вересня 2019 року Україна обмінялася з Росією в’язнями у форматі "35 на 35". В Україну повернулися 24 військовополонених моряки та політв’язні, зокрема режисер Олег Сенцов і журналіст Роман Сущенко.
Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.
Під час перебування у СІЗО на українця чинили психологічний тиск задля того, щоб він визнав провину. Однак він не здався.
4 червня 2018 року Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, а 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду.
Термін Сущенко відбував у колонії №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).
Help us be even more cool!