Сущенко: Операцію з мого затримання спецслужби РФ планували рік
Незаконно засуджений у РФ кореспондент Укрінформу Роман Сущенко вважає, що причиною затримання в Москві могли стати його антиросійські публікації, а саму операцію російські спецслужби, на його думку, готували щонайменше рік.
Про це він розповів в інтерв’ю Укрінформу.
“Було помітно, що ця операція планувалася і впроваджувалася мінімум рік, а то і більше. З приводу того, чи можна було їздити, чи не можна було їздити (до Москви. – Ред.)… Це було помилковим, легковажним рішенням”, – сказав Сущенко.
На думку журналіста, не виключено, що причиною затримання стали його антиросійські публікації, які, за версією слідства, були доказами збирання інформації про ЗС РФ.
“Це версія слідства. Вони навіть як докази демонстрували частину повідомлень для Укрінформу про Францію, які є у відкритому доступі на нашому сайті. Це офіційні заяви Франсуа Олланда, МЗС Франції, французьких експертів тощо”, – зазначив Сущенко.
Він також розповів, що людину, під час зустрічі з якою його затримали, знає давно.
"Загалом, ця історія нагадує біблейську – про зраду, з Каїном та Авелем. Але я ні про що не здогадувався. Насправді, як потім з’ясувалося, це була витончена, підступна і холоднокровна провокація під керівництвом спецслужб РФ. Під час зустрічі він підсунув мені диск під виглядом родинних фото, які в ході слідства “перетворилися” на якісь секретні дані про навчання внутрішніх військ та збройних сил РФ”, – сказав журналіст.
Як повідомляв ІМІ, 7 вересня 2019 року Україна обмінялася з Росією в’язнями у форматі "35 на 35". В Україну повернулися 24 військовополонених моряки та політв’язні, зокрема режисер Олег Сенцов і журналіст Роман Сущенко.
Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.
Під час перебування у СІЗО на українця чинили психологічний тиск задля того, щоб він визнав провину. Однак він не здався.
4 червня 2018 року Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, а 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду.
7 листопада 2018 року ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).
Help us be even more cool!