Суд зобов'язав "Телекритику" спростувати інформацію про причестність Романа Костриці до «Української кривди»
21 жовтня Печерський районний суд міста Києва суд зобов'язав інтернет-видання «Телекритика» спростувати інформацію про причетність Романа Костриці до сайту «Українська кривда». Таким чином суд задовольнив позов Костриці до інтернет-видання про захист честі, гідності і ділової репутації.
Претензії Костриці стосувалися матеріалу «Телекритики» «Редактор "Української кривди" Лєв Лєщенко: "У нас працюють волонтери, вони отримують гроші в редакціях, а на нас працюють за ідею"». Костриця просив суд визнати недостовірною інформацію про його причетність до сайту «Українська кривда» та зобов'язати «Телекритику» спростувати це шляхом публікації резолютивної частини рішення.
Суд ухвалив рішення за відсутності представників «Телекритики», вказавши, що відповідач не повідомив причини неявки. Хоча 17 жовтня «Телекритика» зверталася до Печерського райсуду з офіційним листом, зареєстрованим у канцелярії суду, з проханням про перенесення судового засідання для проведення переговорів з позивачем та укладення мирової угоди.
«Телекритика» також опублікувала в повному обсязі позовну заяву Костриці, в ній викладено обґрунтування позову. Зокрема, Костриця наголошував, що «Українська кривда» є сайтом, «який у своїх публікаціях притримується морально-етичних позицій, які позивач категорично не поділяє». «Автори веб-сайту "Українська кривда", прикриваючись анонімністю, в своїх статтях поширюють інформацію про українських журналістів і політиків, яка є, на думку позивача, принизливою і такою, що не відповідає журналістським стандартам. Більшість статей присвячена безпідставним звинуваченням українських журналістів в "джинсі", тобто в розміщенні замовних матеріалів. Сама думка про будь-яку причетність до веб-сайту "Українська кривда" є для позивача неприйнятною і викликає в нього відразу», - зазначав Костриця в позовній заяві.
«Телекритика» виконала судове рішення та опублікувала його резолютивну частину.
Help us be even more cool!