ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд залишив без руху позов ексспівробітника Укрексімбанку, звільненого через напад на журналістів "Схем"

01.02.2022, 11:00
Олег Осіпов – другий ліворуч. Фото – Радіо Свобода
Олег Осіпов – другий ліворуч. Фото – Радіо Свобода

25 січня Білоцерківський міськрайонний суд залишив без руху позов колишнього начальника управління внутрішньої безпеки АТ “Укрексімбанк” Олега Осіпова, який обвинувачується в застосуванні сили до журналістів програми “Схеми”, про поновлення на роботі та компенсацію моральної шкоди.

Про це повідомляється на сайті банку.

У банку зазначають,  що юридичні радники установи виявили низку процесуальних порушень у позові Осіпова. Тому банк не відкидає, що суд залишив позов без руху.

Як повідомляв ІМІ, 11 листопада стало відомо про поновлення на посадах Ігоря Тельбізова та Олега Осіпова. Цього дня Укрексімбанк заявив, що не має законних підстав відстороняти їх від роботи попри їхній статус обвинувачуваних у кримінальному провадженні щодо нападу на журналістів “Схем”.

12 листопада 2021 року Тельбізов повернувся на роботу під аплодисменти працівників фінустанови. Після цього, того ж дня, правління АТ “Укрексімбанк” за рекомендацією наглядової ради звільнило Ігоря Тельбізова з посади керівника департаменту банківської безпеки та Олега Осіпова з посади начальника управління внутрішньої безпеки “на підставі виявленої невідповідності працівника обійманій посаді та виконуваній роботі”.

4 жовтня 2021 року в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті. Після запитання про кредит структурам, пов'язаним із “ДНР”, Мецгер наказав відібрати камери в журналістів, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальше знімання. Крім того, журналістів незаконно утримували в приміщенні кабінету, не дозволяючи його залишити. Ігор Тельбізов застосував проти журналістів силу.

30 листопада 2021 року четверо обвинувачених у нападі на знімальну групу програми “Схеми” заявили в Голосіївському районному суді Києва, що не визнають своєї провини. 

Дії ексголови правління банку Євгена Мецгера та його прессекретаря кваліфікують за статтею 171 Кримінального кодексу (“Незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, перешкоджання роботі журналіста, вчиненого службовою особою з використанням свого службового становища”).

Дії Ігоря Тельбізова та Олега Осіпова кваліфікували за двома кримінальними статтями: за тією ж 171-ю та 121-ю (“Умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень”).

17 січня 2022 року Голосіївський районний суд Києва допитав потерпілих журналістів програми “Схеми”.

Четверо обвинувачених – колишній голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер, ексдиректор департаменту інформаційної політики банку Володимир Пікалов, ексдиректор департаменту банківської безпеки установи Ігор Тельбізов та начальник управління внутрішньої безпеки Укрексімбанку Олег Осіпов – не визнають своєї провини.

Liked the article?
Help us be even more cool!