ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд заблокував доступ до 59 сайтів, з них вісім новинних

12.02.2020, 16:09
Фото – picture-alliance / chromorange / C.Ohde / DW
Фото – picture-alliance / chromorange / C.Ohde / DW

Печерський районний суд Києва 27 січня ухвалив заблокувати доступ до 59 вебсайтів, серед яких вісім інтернет-видань, інші – букмекерські компанії та онлайн-казино.

Про це повідомляє "Детектор медіа" з посиланням на пресслужбу Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

"Накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет при використанні наступних вебресурсів (59. – Ред.)", – йдеться в повідомленні.

Арешт наклали в межах кримінального провадження, яке розслідують за ч. 1 ст. 203-2 (гральний бізнес), ч. 2 ст. 200 (підробка документів) та ч. 2 ст. 209 (відмивання грошей). Ця ухвала підлягає негайному виконанню, вона може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів із дня її оголошення.

Серед ресурсів, які мають заблокувати, опинилися вісім новинних агрегаторів та порталів: "Капітал", "Вголос", SMI.Тoday, Ukr.fm, The World News, Skelet-info, "Чорна мітка" та Dosye.com. Серед сайтів букмекерських контор, зокрема, Favorit, 1XBet та PariMatch.

Провайдери зобов’язані закрити доступ до цих ресурсів:

Як повідомляв ІМІ, 23 липня 2019 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання прокурора відділу Генеральної прокуратури України та наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет під час використання вебресурсів. Метою для застосування такого заходу називалася необхідність збереження речових доказів.

Також Печерський райсуд Києва в межах кримінальної справи №757/38387/19-к ухвалив рішення про блокування сайту enigma.ua і ще 16 сайтів, серед яких розділ "Блоги" сайту "Кореспондент", портал informator.news та інші. Рішенням Печерського райсуду операторів і провайдерів телекомунікацій "ВФ Україна" (Vodafone), "Київстар", "Лайфселл", "Воля-Кабель", ТОВ "Комерційна Логістика" ("Тріолан"), "Укртелеком", "Інтертелеком", "Датагруп", "Мережа Ланет", "Фарлеп-Інвест" ("Вега"), "Фрінет", "Тенет" і "Мега Лінк" зобов'язали закрити доступ до вказаних ресурсів.

Пізніше низка провайдерів телекомунікацій, зокрема "Укртелеком", ТОВ "Мега Лінк", ПАТ "Київстар", звернулися до суду з апеляційною скаргою. Заявники просили роз'яснити спосіб виконання ухвали Печерського райсуду. Проте апеляційний суд не знайшов підстав для задоволення вказаних заяв, оскільки фактично заявники просили роз'яснити не судове рішення, а порядок його виконання.

30 липня платформа для блогерів Еnigma.ua повідомила, що 23 липня  Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про обмеження доступу до її сайту та ще майже 20 сайтів. Еnigma.ua стверджує, що причиною блокування стало розміщення матеріалу з назвою "В Україні багато правоохоронців об’єднуються в ОПГ для боротьби з правозахисниками". 

25 листопада 2019 року Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні скарг на рішення Печерського районного суду міста Києва про блокування 17 сайтів.

У грудні 2019 року Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду відмовив мобільним операторам Vodafone Україна, "Київстар" та ТОВ "Видавництво Український медіа дім" у відкритті касаційних проваджень у справі про блокування 17 сайтів.

Liked the article?
Help us be even more cool!