ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд оштрафував голову Миколаївської облради за порушення закону про доступ

04.05.2020, 12:17
Фото – inyoutube.net
Фото – inyoutube.net

Центральний районний суд м. Миколаєва оштрафував голову Миколаївської обласної ради Вікторію Москаленко на суму 1700 гривень, визнавши винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-40 КУпАП (невиконання законних вимог регіонального представника уповноваженого). 

Відповідне рішення суду набрало чинності 24 квітня, повідомляється на офіційній фейсбук-сторінці Офісу омбудсмана України.

Нагадаємо, регіональна представниця уповноваженого в Миколаївській області Світлана Одінцова надіслала на ім'я Вікторії Москаленко чотири листи, реагуючи на скаргу журналістки місцевого видання “НикВести” Катерини Середи, і в період із 13 грудня 2019 і до кінця січня 2020 року намагалась отримати від Миколаївської облради документи та пояснення відповідальних осіб щодо порушення закону про доступ до публічної інформації. Однак Москаленко так і не виконала законних вимог регіонального представника уповноваженого Верховної Ради.

Крім того, до голови облради 30 січня було скеровано вимогу представника уповноваженого ВРУ з прав людини в південних областях Олександра Остапенка, але і цей лист залишився без уваги з її боку.

Згідно зі статтею 55 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, голова обласної ради здійснює керівництво виконавчим апаратом ради й забезпечує роботу з розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації. Отже, розв'язання питань, зазначених у неодноразових листах регіонального представника і вимогах представника уповноваженого в південних областях, належить до компетенції голови облради.

Голова Миколаївської облради Вікторія Москаленко була попереджена про адміністративну відповідальність, їй надали можливість дати пояснення в справі, однак цією можливістю вона не скористалася: пояснень, жодної додаткової інформації на листи регіонального представника уповноваженого з прав людини в Миколаївській області й представника омбудсмана в південних областях не було дано.

У жовтні 2019 року журналістка звернулася до голови Миколаївської облради з інформаційним запитом щодо використання бюджетних коштів. Однак голова обласної ради надала відповідь на запит лише за два місяці, коли відповідна справа розглядалася судом

3 лютого 2020 року стосовно голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 188-40 КУпАП, а саме невиконання законних вимог регіонального представника, зазначених у листах від 13, 19 грудня, 11 та 21 січня, а також невиконання вимоги представника уповноваженого в південних областях, вказаних у листі до голови облради від 30 січня. 

5 лютого 2020 року справу передано на розгляд Центрального районного суду Миколаєва.

Liked the article?
Help us be even more cool!