ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Створено орган співрегулювання у сфері друкованих медіа

Фото – interfax.com.ua

Орган співрегулювання у сфері друкованих медіа зареєстровано офіційно як громадську спілку. Про це повідомляється на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Громадську спілку “Орган спільного регулювання у сфері друкованих медіа” зареєстрували в Міністерстві юстиції. У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань зафіксовано дату реєстрації – 4 грудня 2024 року.

Над створенням органу працювала робоча група з представників друкованих медіа. Про завершення процесу його створення Національну раду поінформував директор спілки Сергій Чернявський.

Також установчі збори засновників затвердили статут громадської спілки.

Реєстрація цього органу співрегулювання відбулася в шестимісячний термін із дня проведення першого засідання робочої групи, як і передбачає стаття 93 Закону України “Про медіа”, зазначає Нацрада.

Робоча група, яка працювала над створенням органу спільного регулювання у сфері друкованих медіа, була сформована 4 липня 2024 року.

Надалі завдання громадської спілки – створити робочі групи, які працюватимуть над розробленням кодексів мовлення. До складу цих робочих груп увійдуть і представники Нацради. Їх, відповідно до статті 95 закону, має бути не менш ніж третина із загальної кількості членів кожної з робочих груп.

Як повідомляв ІМІ, 30 січня 2023 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення опублікувала процедуру створення органів спільного регулювання. П’ять органів співрегулювання:

  • аудіовізуальні медіасервіси; 
  • аудіальні медіасервіси; 
  • друковані медіа;
  • онлайн-медіа;
  • платформи спільного доступу до відео. 

Для створення органів спільного регулювання утворюються робочі групи, які мають забезпечити організацію та проведення установчих загальних зборів із представників суб’єктів у сфері медіа та розробити проєкти статутів п’ятьох органів співрегулювання.

16 жовтня 2023 року Нацрада повідомила про початок процедури створення органів спільного регулювання в трьох сферах – онлайн-медіа, аудіовізуальних медіасервісів та аудіальних медіасервісів.

12 грудня 2023 року Національна рада сформувала робочу групу, яка створюватиме орган співрегулювання у сфері онлайн-медіа. До неї ввійшов Інститут масової інформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!