ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада повідомила про початок процедури створення органів співрегулювання

Фото – Vertigo3d from Getty Images
Фото – Vertigo3d from Getty Images

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила про початок процедури створення органів спільного регулювання в трьох сферах – онлайн-медіа, аудіовізуальних медіасервісів та аудіальних медіасервісів.

Відповідне питання Нацрада розглянула на своєму засіданні 16 жовтня.

Нацрада зазначає, що отримала ініціативні звернення від суб’єктів у сфері медіа, які дають змогу запустити цей процес.

Незабаром регулятор оприлюднить на сайті відповідні рішення. Водночас розпочнеться 30-денний термін, упродовж якого прийматимуться заяви від суб’єктів медіа про участь у робочій групі зі створення органу спільного регулювання. Відповідне оголошення буде опубліковане додатково.

Як повідомляв ІМІ, 1 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення розпочала процес створення органів спільного регулювання в медійній сфері. З цього дня всі зареєстровані медіа можуть подати свої заявки, й саме ці органи співрегулювання розроблятимуть кодекси поширення інформації.

30 січня 2023 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення опублікувала процедуру створення органів спільного регулювання.

Система спільного регулювання – це система, що поєднує функції та засоби державного регулювання і галузевого саморегулювання. 

Мета – забезпечення участі суб’єктів у сфері медіа в розробленні та визначенні вимог до змісту інформації, яка поширюється медіа, і недопущення цензури та зловживання свободою слова.

Членом органу спільного регулювання може стати будь-який ліцензіат, реєстрант, об’єднання підприємств – суб’єктів у відповідній сфері медіа.

П’ять органів співрегулювання – аудіовізуальні медіасервіси, аудіальні медіасервіси, друковані медіа, онлайн-медіа та платформи спільного доступу до відео. Для створення органів спільного регулювання утворюються робочі групи, які мають забезпечити організацію та проведення установчих загальних зборів із представників суб’єктів у сфері медіа та розробити проєкти статутів п’ятьох органів співрегулювання.

Liked the article?
Help us be even more cool!