ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Справу про вбивство журналіста Сергієнка передають до Києва

06.07.2021, 18:00
Василь Сергієнко. Фото: скріншот із сайту конкурсу
Василь Сергієнко. Фото: скріншот із сайту конкурсу

Верховний Cуд України задовольнив клопотання представниці потерпілих Євгенії Закревської та прокурорки Юлії Малашич про зміну підсудності в справі про вбивство черкаського журналіста та героя Небесної сотні Василя Сергієнка. Про це повідомила Адвокатська дорадча група.

Суд ухвалив передати справу з Городищенського суду Черкаської області до Дарницького районного суду Києва.

“Справа Сергієнка з червня 2019 року слухалася в Городищенському суді. За весь час розгляд практично не просунувся та порушувалися розумні строки. Прокурорка Юлія Малашич заявляла відводи колегії суддів через порушення розумних строків; ігнорування клопотань потерпілих (відеотрансляція, дотримання розумних строків, встановлення порядку, зміни порядку дослідження доказів для своєчасного допиту потерпілої Ніни Нищої); ігнорування віку і стану здоров'я потерпілої Нищої при встановленні порядку дослідження доказів, що призвело до неможливості заслухати її свідчення (29.02.2020 Ніна Нища померла, вона була очевидицею злочину); недопуск прокурорів ГПУ до участі в судовому процесі, незважаючи на наявність підтверджень повноважень; ігнорування заяв про відвід”, – повідомляє адвокатське об’єднання.

Як повідомляв ІМІ, 4 квітня 2014 року журналіст і громадський активіст Василь Сергієнко був викрадений у місті Корсуні-Шевченківському Черкаської області у дворі власного помешкання. Через декілька днів його тіло знайшли закатованим у лісі в Корсунь-Шевченківському районі.

4 січня 2016 року прокуратура Черкаської області за наслідками досудового розслідування затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох жителів м. Києва за фактом викрадення і вбивства Василя Сергієнка.

У викраденні та вбивстві Сергієнка підозрюють Максима Русіна, Володимира Воронкова, Віктора Горбенка, Валентина Завражина, Романа Недибалюка, а також Вадима Мельника. Жоден з них під час судового засідання обвинувачення не визнав. Упродовж останніх двох років суди випустили під домашній арешт усіх.

8 січня 2020 року Городищенський районний суд Черкаської області повторно відпустив з-під варти під цілодобовий домашній арешт Вадима Мельника, обвинувачуваного в організації вбивства Василя Сергієнка.

3 грудня 2020 року Городищенський районний суд Черкаської області відпустив з Черкаського СІЗО підозрюваного у вбивстві Сергієнка Володимира Воронкова.

2 лютого 2021 року Офіс генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт стосовно одного з обвинувачених у викраденні та вбивстві активіста й учасника Самооборони Євромайдану Черкаської області, журналіста Василя Сергієнка. Обвинуваченому інкримінують ч. 1 ст. 255 КК України (участь у злочинній організації).

 

Liked the article?
Help us be even more cool!