ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Шуфрич хоче взяти самовідвід під час розгляду на комітеті питання про книгу Кіпіані

02.12.2020, 15:04
Фото – volynnews.com
Фото – volynnews.com

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, член фракції “Опозиційна платформа – За життя” Нестор Шуфрич розглядає можливість самовідводу від ведення засідання, під час якого мають розглядати питання заборони за позовом його соратника Віктора Медведчука окремих фрагментів книги журналіста Вахтанга Кіпіані про Василя Стуса. Про це Шуфрич повідомив Радіо Свобода.

“Ми розглянемо це питання на початку засідання комітету. Я запропоную можливість зміни головуючого, а члени комітету вже вирішать. Якщо вони приймуть ситуацію, пов’язану з моїм імовірним конфліктом інтересів, про який багато говорять, щоб уникнути таких різних спекуляцій, нехай визначиться з цього питання сам комітет”, – наголосив Шуфрич.

За його словами, свою участь у засіданні комітету, яке має відбутися 2 грудня о 14:30, вже підтвердили представник видавництва, представник Віктора Медведчука, а також сам Вахтанг Кіпіані.

На запитання про те, чому Медведчук особисто не захотів узяти участь у засіданні комітету, Шуфрич порадив запитати про це в Медведчука.

“Враховуючи певний конфлікт інтересів, я самоусунувся від особистого спілкування зі сторонами. Воно забезпечується через секретаріат комітету і його керівництво”, – пояснив Шуфрич.

Водночас він наголосив, що під час засідання Комітет з питань свободи слова має у своєму рішенні бути максимально обережним, щоб воно “не було оцінене як втручання в діяльність незалежної судової гілки влади”.

Сам Шуфрич книги Кіпіані про Стуса поки що не читав, бо не знайшов у продажу, однак не проти її придбати за можливості.

“Мені повідомили, що очікується новий тираж до рішення апеляційного суду. Якщо буде можливість, безумовно, бажано було б її мені купити, щоб я мав більше можливості оцінити ситуацію, виходячи не лише з позицій сторін, але і з власного розуміння після отримання інформації безпосередньо з книги. Хоча і позиція сторін для мене цілком зрозуміла”, – сказав депутат.

Водночас Шуфрич вважає, що “єдині, хто точно виграв від цієї ситуації”, – це видавництво і сам Вахтанг Кіпіані.

Книга Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла друком у травні 2019 року. Її загальний наклад – 35 тисяч примірників.

Київський апеляційний суд зареєстрував скаргу на рішення Дарницького районного суду. Засідання ще не призначили.

Як повідомляв ІМІ, 19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд зобов’язав автора книги “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані та видавництво Vivat видалити з книжки інформацію про народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука та заборонив розповсюдження надрукованого накладу до усунення порушення немайнових прав Медведчука.

Історик і журналіст Вахтанг Кіпіані повідомив, що подасть апеляцію на рішення Дарницького районного суду Києва про заборону розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

Видавництво Vivat вирішило подати апеляцію на рішення Дарницького районного суду Києва про заборону розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без видалення інформації про народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука.

Liked the article?
Help us be even more cool!