ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фотокори УП та Telegraf UA заявили про скасування акредитації від Міноборони

14.11.2022, 14:26
Фото – Євгеній Завгородній
Фото – Євгеній Завгородній

Фотокореспондент "Української правди" Дмитро Ларін та фотограф Telegraf UA Євгеній Завгородній повідомили, що їх позбавили акредитації Збройних сил України на роботу в зоні бойових дій після репортажів з деокупованого Херсона.

"Щойно дізнався, що мене теж позбавили акредитації ЗСУ за вчорашній фотореп з Херсона", – написав у фейсбуку Дмитро Ларін.

У коментарі представниці ІМІ він зазначив, що не знає деталей, адже лист про скасування надійшов на пошту колеги, який оформлював акредитацію.

Щодо відновлення акредитації він зазначив: "Не можу нічого сказати, редакція знає про це, і, напевно, будуть займатися найближчими днями".

Фотограф Євгеній Завгородній своє повідомлення про позбавлення акредитації супроводив світлинами, які зробив у звільненому Херсоні.

"Фото про велику перемогу і особисту поразку. На цих знімках ви бачите радість мешканців Херсона, які зустрічають визволителів. А я бачу лист від Збройних сил з позбавленням мене акредитації у зв'язку з "грубим порушенням", який я отримав сьогодні вранці. Сподіваюся, ситуація якось вирішиться, бо це наша спільна війна і в тому числі інформаційна", – написав фотограф.

У коментарі ІМІ він розповів, що отримав листа, де сказано, що акредитацію скасовано.

На запитання щодо відновлення акредитації Завгородній зазначив: "Щось будемо робити, але поки не знаю точно".

Як повідомляв ІМІ, низці представників ЗМІ після їхньої роботи у звільненому Херсоні в Міноборони скасували дозвіл на роботу, а їхні прескарти визнали нечинними. Зокрема, позбавили акредитації журналістів hromadske Анастасію Станко та Миколу Пастико, CNN та SkyNews. Окрім них, у Херсоні після звільнення також працювали знімальні групи Суспільного, а також в ефірі каналу "Рада" було ввімкнення з Херсона. 

У Генштабі зауважили, що наказ Головнокомандувача Збройних Сил України №73 від 03.03.2022 доводиться всім представникам ЗМІ разом з видаванням прескарт.

11 листопада, у день визволення Херсона, ОК "Південь" повідомило, що доступ представників медіа до населених пунктів, які були деокуповані в листопаді 2022 року, тимчасово обмежено.

"Звертаємо увагу, що робота в населених пунктах, які знаходяться в районі проведення бойових дій, регулюється наказом головнокомандувача ЗСУ №73 від 03.03.2022, порушення якого є підставою для позбавлення акредитації. Доступ до цих населених пунктів буде тільки після проведення силами оборони стабілізаційних заходів", – наголосили військові.

Журналісти та медійні ГО вимагають повернути відібрану через репортажі в Херсоні акредитацію.

Liked the article?
Help us be even more cool!