IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Семені вручили обвинувальний акт. Журналіст не падає духом

7 грудня слідчий у Сімферополі вручив кримському журналісту Миколі Семені постанову про притягнення як обвинуваченого в остаточній редакції. Матеріали у справі планують передати до суду до Нового року. Про це Крим.Реалії повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Слідчий оголосив, що з 8 грудня починається процес ознайомлення з матеріалами справи. Була низка клопотань від захисту.

“Із того, що ми бачили сьогодні, я можу сказати, що Микола Семена буде представлений суду як людина, яка особливо ненавидить Росію, Путіна та його режим. Ілюзій ніяких ми не маємо, в будь-якому випадку буде обвинувальний вирок. Єдине, під тиском громадськості й через абсурдність цієї справи, може бути обрано міру покарання у вигляді умовного позбавлення волі. Я не думаю, що зараз правоохоронці підуть на те, щоб реально позбавити волі журналіста”, – сказав Курбедінов.

За словами адвоката, найближчим часом сторона захисту буде вивчати матеріали справи, “яких налічується близько шести томів по 250 сторінок кожен. Після цього буде вироблятися остаточна лінія захисту”.

Семені висунуті звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Кримінальна справа складається із шести томів, адвокати розпочали вивчення матеріалу.

Сам Семена на допиті ФСБ зауважив, що вважає “розмову про належність Криму Росії дискусійною” і в журналістській статті “реалізував право на висловлення своєї думки”.

“Сіль нинішньої ситуації в тому, що зусиллями наших адвокатів і експертів сформована наступна позиція захисту. Дотепер статус Криму залишається не до кінця оформленим і перебуває в процесі обговорення. Йде всесвітня дискусія, в якій беруть участь міжнародні організації, такі як ООН, ОБСЄ, а також глави урядів багатьох країн. І моя стаття також є складовою частиною цієї світової дискусії. Конституція Російської Федерації, закон про пресу і про інформацію передбачають, що будь-яка людина має право вільно висловлювати свою думку”, – пояснив Микола Семена.

За інформацією адвокатів журналіста Андрія Сабініна й Еміля Курбедінова, вже 12-13 грудня кримінальну справу Миколи Семени можуть направити до прокуратури для затвердження обвинувального висновку.

Микола Семена готовий обстоювати свою позицію, однак “не має особливих надій на виправдання”.

“Я не падаю духом. Дуже співпереживаю своїм колегам, у яких становище значно гірше мого – як у Сущенка чи Сенцова. Я хоча б не під арештом і не за ґратами. Думаю, в першу чергу потрібно звертати увагу на них. Хоча й моя справа визначна, вона доводить, що в Росії знищуються будь-які паростки свободи слова й розпочинається переслідування за інакомислення”, – сказав журналіст.

Як повідомляв ІМІ, 19 квітня підконтрольний Росії “прокурор Криму” Наталія Поклонська заявила про порушення російською ФСБ кримінальної справи відносно кореспондента проекту Радіо Свобода “Крим.Реалії” за “заклики до порушення територіальної цілісності Росії”. Йшлося про Миколу Семену, в будинку якого вранці 19 квітня провели обшук силовики, він був затриманий.

Затриманого 19 квітня в анексованому Росією Криму журналіста Миколу Семену відпустили після допиту під підписку про невиїзд.

28 квітня в окупованому Росією Криму викликали на черговий допит журналіста Миколу Семену, якого кримська влада, підконтрольна Кремлю, звинувачує в сепаратизмі.

29 квітня стало відомо, що після чергового допиту Миколу Семену перевели в статус обвинуваченого.

ФСБ Росії в Криму викликала на допит дружину й одного з синів журналіста, оглядача Радіо Свобода Миколи Семени, якого підконтрольна Росії влада півострова звинувачує в сепаратизмі. Допити були призначені на 25 і 26 травня.

З 7 липня кримському журналісту Миколі Семені, якого на півострові переслідує ФСБ за звинуваченням у “сепаратизмі”, обмежили доступ до особистого банківського рахунку через внесення його прізвища до списку “терористів”.

23 серпня захист журналіста Миколи Семени, якого окупаційна влада у Криму звинувачує у сепаратизмі, просить відпустити його на лікування у Київ

29 серпня Київський районний суд Сімферополя відхилив скаргу адвоката українського журналіста Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

У жовтні в окупованому Росією Криму суд залишив без змін рішення суду першої інстанції щодо скарги журналіста Миколи Семени на дії слідчого ФСБ Росії.

Ще Новини