ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ натякає, що Юрій Барабаш займався терористичною діяльністю?

22.07.2013, 12:51

Особи, котрим заборонено в'їзд в Україну, отримують цю заборону "на підставі наявних даних щодо причетності осіб до терористичної діяльності, нелегальної міграції, планування, підготовки та ведення війни (згідно з Резолюціями Ради безпеки ООН), а також спроб посягань на територіальну цілісність України". Про це йдеться у відповіді начальника департаменту контрозвідки СБУ В. Холявіцького на офіційний запит Тижня.ua.

Найчастіше в Україну не пускають громадян таких країн як Китай, Сьєра-Леоне, Ліберія, Боснія та Герцеговина, Російська Федерація, Грузія, Ірак, Саудівська Аравія, Туреччина, Конго і Сомалі. 

Запит від редакції сайту Тиждень.ua стосувався того, чи існують списки нев'їздних осіб в Україну, "хто і за що потрапив в ці списки, - сказав у коментарі ІМІ головний редактор сайту Дмитро Крапивенко, - і звісно ще раз про Барабаша, про якого вони писати взагалі не стали".

Нагадаємо, громадянина Росії Юрія Барабаша було знято з поїзда 15 липня 2013 р. та вислано до Москви. Згодом стало відомо, що йому заборонили в'їзд на територію України до 2018 року. Барабаш працював дизайнером у київському видавництві "Темпора" та фотографом-фрілансером, відвідував неодноразово мітинги та акції протесту в Києві. Як повідомила прес-секретар СБУ Лада Сафонова під час акції протесту проти недопуску Барабаша в Україну 16 липня, заборона була здійснена "в інтересах держави". Вона також заявила, що Барабаш має право оскаржити це рішення у суді. 

Пізніше Юрій Барабаш заявив, що таки подаватиме скаргу до суду: "Я можу відповісти за кожен свій крок, за кожну свою дію на території України", - сказав він. 

Щодо першої частини запиту, то в СБУ запевняють, що не ведуть обліку осіб, яким забороняють в’їзд в Україну. "Чинним законодавством та відомчими нормативними актами СБУ не передбачено накопичення та зберігання статистичних відомостей щодо осіб, яким заборонено в’їзд в Україну, - сказано у відповіді на запит, - надати повну інформацію про кількість прийнятих підрозділами Служби рішень про заборону в’їзду за період 2003-2013 р.р. (по рокам), а також кількість таких осіб станом на липень 2013 року, не виявляється можливим". 

ІМІ

Фото: Фейсбук Юрія Барабаша

Читай також: "Хто є ворогом для СБУ?" 

 

 

Liked the article?
Help us be even more cool!