ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада Європи розгляне, як Україна виконала рішення ЄСПЛ у справі про вбивство Гонгадзе

30.11.2020, 10:02
Фото – фейсбук PEN Ukraine
Фото – фейсбук PEN Ukraine

Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) розгляне цього тижня імплементацію українською владою рішення Європейського суду з прав людини в справі "Гонгадзе проти України".

Це питання долучено до порядку денного засідання КМРЄ, яке відбудеться 1–3 грудня, повідомляє Укрінформ.

У межах справи Гонгадзе в Раді Європи розглянуть вжиті урядом України заходи з реагування на порушення Європейської конвенції з прав людини в частині "убивства журналістів та недостатності ефективних розслідувань".

На попередньому розгляді цієї справи, в листопаді 2019 року, Комітет міністрів РЄ висловив розчарування, що після 18 років розслідування обставин загибелі журналіста Георгія Гонгадзе організаторів і замовників убивства досі не виявлено.

У Раді Європи наполегливо спонукали українське керівництво забезпечити швидке завершення розслідування цієї справи згідно з Європейською конвенцією з прав людини.

Нагадаємо, у 2005 році Мирослава Гонгадзе, дружина журналіста Георгія Гонгадзе, звернулася до Європейського суду з прав людини з позовом у зв’язку з неналежним розслідуванням із боку Української держави справи щодо зникнення та вбивства чоловіка.

Георгій Гонгадзе – український журналіст, засновник інтернет-видання "Українська правда". Він зник 16 вересня 2000 року.

У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли труп без голови, який, за висновками експертів, міг належати журналісту. У 2009 році в Київській області виявили останки черепа, який нібито належить Гонгадзе.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх службовців Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Миколу Протасова та Олександра Поповича. Вони отримали від 12 до 13 років ув'язнення.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив ексначальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Георгія Гонгадзе.

Liked the article?
Help us be even more cool!