ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада відхилила проект змін до закону про реформування друкованих ЗМІ

01.03.2018, 13:33
Фото - Інформатор

1 березня Верховна Рада відхилила проект закону №6560 про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації, внесений членами Комітету ВР з питань свободи слова та рекомендований Комітетом до ухвалення за основу, повідомляє “Детектор медіа”.

Проект змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” розглядали за скороченою процедурою. Представляючи законопроект, голова Комітету з питань свободи слова та інформполітики Вікторія Сюмар наголосила на тому, що він усуває лазівки, за допомогою яких місцеві органи влади перешкоджають роздержавленню ЗМІ.

Однак за те, щоб ухвалити цей законопроект за основу, проголосували 199 народних обранців, за повернення на підготовку до повторного першого читання в профільний Комітет – 201 нардеп, за повернення на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи – 202 депутати. Після чого голова ВР Андрій Парубій був змушений оголосити, що законопроект відхилено.

Нагадаємо, 12 липня 2017 року на засіданні члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендували парламенту ухвалити за основу проект закону №6560 “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації, внесений народними депутатами України Вікторією Сюмар, Ольгою Черваковою, Олександром Сочкою, Богданом Онуфриком та іншими.

Проект передбачає внесення змін до низки статей, а саме щодо виділу редакцій з засобів масової інформації (оскільки деякі редакції діють як структурні підрозділи). Їх відповідно не можна реорганізувати чи змінити склад їх засновників. Натомість виділ передбачає створення окремої юридичної особи у тому числі на підставі рішення суду.

Закон України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” набув чинності 1 січня 2016 року. Реформа друкованих ЗМІ відповідно до закону розрахована на три роки до кінця 2018 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!