ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада ухвалила закон, який вимагає реєстрації сайтів як інформаційних агентств

16.01.2014, 15:39

Закон №3879 “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», який Верховна Рада прийняла в цілому 16 січня, прирівнює інтернет-ЗМІ до інформаційних агентств, що потребуватиме їхньої обов'язкової реєстрації.

Закон вносить зміни до закону до «Про інформаційні агентства», де доповнює статтю 5 переліком винятків - прикладів сайтів, які не займаються діяльністю інформаційного агентства. Тобто решта видань, які займаються наданням інформаційних послуг, фактично прирівнюється до інформагентств.

За словами юриста Інституту медіа права Ігоря Розкладая, відповідно до цих положень на інтернет-ЗМІ поширюватиметься вимога щодо реєстрації інформаційних агентств та санкції за діяльність без відповідної реєстрації.

Зокрема, у новоприйнятому законопроекті йдеться:

«Не є діяльністю інформаційного агентства розповсюдження (поширення) інформаційної продукції через ресурси мережі Інтернет, яка:

1) дублює зареєстрований в установленому порядку друкований засіб масової інформації;

2) здійснюється суб'єктами владних повноважень на своїх офіційних веб-сайтах;

3) здійснюється підприємствами, установами чи організаціями стосовно лише своєї власної діяльності;

4) здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності, що поширюють інформацію про свою продукцію чи послуги з метою їх реалізації;

5) здійснюється особами на несистематичній, непрофесійній основі та без мети надання інформаційних послуг».

Нагадаємо, цей самий новоприйнятий закон встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, посилює регулювання діяльності громадських організацій.

Законопроект був зареєстрований у парламенті два дні тому - 14 січня. За словами Ігоря Розкладая, закон був прийнятий  Верховною Радою без дотримання процедури, публічного обговорення, без електронної фіксації та фактичного підрахунку голосів.

“Телекритика”

Liked the article?
Help us be even more cool!