Приїхав висвітлювати російську точку зору – голова вашингтонського бюро WSJ про ув'язненого в РФ журналіста Гершковича
Журналіст The Wall Street Journal Еван Гершкович понад сто днів перебуває в ув'язненні в російській тюрмі. До РФ він приїхав, щоб висвітлювати російську точку зору.
Про це в коментарі "Голосу Америки" розповів Пол Бекетт, голова вашингтонського бюро видання:
"Не думаю, що Еван чи WSJ чимось виділялися: він був американським громадянином, який приїхав, щоб висвітлювати російську точку зору, і на його місці міг бути хто завгодно. Я вважаю, що саме це робить ситуацію такою принизливою – журналістику розцінюють як злочин".
За словами сестри журналіста Даніель Гершкович, рідні стривожено чекають на звістку про те, коли репортера The Wall Street Journal відпустять додому.
"Ми намагаємося дізнаватися все, що можемо, здебільшого просто намагаємося бути сильними, не давати справі Евана випасти з інфопростору", – каже Даніель.
Головний юрист WSJ Джейсон Конті зазначає, що Росія відхилила пропозиції внести заставу й запити на візит адвоката і що кожен день ув’язнення Гершковича є новим ударом.
У відповідь на прохання прокоментувати ситуацію посольство Росії у Вашингтоні скерувало "Голос Америки" до заяви речника російського президента Дмітрія Пескова, який натякав на можливість обміну полоненими.
13 липня президент США Джо Байден повідомив, що відповідний процес триває.
Гершкович перебуває за ґратами вже понад сто днів; його родина й колеги намагаються не падати духом.
Як зазначають у "Голосі Америки", Росія має низький рейтинг свободи преси, але західних журналістів ув’язнюють не лише там: автор видання Washington Post Джейсон Резаян провів 544 дні у в'язниці Евін у Тегерані.
Для Гершковича він має таку пораду: "Цьому випробуванню прийде край, але складно сказати коли, і, я думаю, саме невизначеність, на яку приречений в’язень, є найважчим аспектом у становищі Евана".
Дедалі більше репортерів у всьому світі ризикують бути заарештованими, як Гершкович, зокрема в Китаї, Росії, й Ірані, зазначив Резаян.
"Найбільше мене тривожить те, що ця проблема все глибшає, дедалі більше американців, дедалі більше журналістів у всьому світі стикаються з нею".
Оскільки для журналістів усе небезпечніше висвітлювати Росію зсередини, їхній аудиторії залишається незнання.
Як повідомляв ІМІ, 30 березня ФСБ Росії заявила про затримання журналіста американського видання The Wall Street Journal Евана Гершковича, який готував матеріал про ставлення росіян до війни та вербування до групи "Вагнер".
Спецслужба звинуватила журналіста в шпигунстві. Порушено кримінальну справу за статтею 276 кримінального кодексу РФ (шпигунство). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 20 років.
Редакція The Wall Street Journal відкинула звинувачення ФСБ та закликала негайно звільнити Гершковича.
Білий дім вважає безпідставними звинувачення в "шпигунстві" щодо журналіста WSJ.
Еван Гершкович оскаржив своє затримання, але суд відхилив його апеляційну скаргу та залишив під вартою.
Державний департамент США визнав "неправомірно затриманим" журналіста WSJ Евана Гершковича, якого заарештували в РФ за звинуваченням у шпигунстві. Це еквівалентно статусу заручника та розширює повноваження Держдепу.
Help us be even more cool!