ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Прокуратура відмовила у порушенні справи щодо побиття тернопільського журналіста

12.10.2012, 03:33

Прокуратура Тернопільського району Тернопільської області відмовила у порушенні кримінальної справи щодо інциденту, який стався з журналістом видання “Інформаційний простір” Тарасом Дяченком під час сесії сільської ради у селі Буцнів Тернопільського району Тернопільської області 28 вересня 2012 року. Про це йдеться у відповіді старшого слідчого прокуратури Тернопільського району Є. Скуби на адресу Дяченка, яка є у розпорядженні ІМІ.

Нагадаємо, 28 вересня на сесії сільської ради села Буцнів Тернопільського району депутати винесли Тараса Дяченка за руки і ноги з залу засідань та нанесли тілесні ушкодження. Журналіст сидів і спостерігав за сесією. Коли дійшла черга до земельних питань, голова сільради запропонувала журналісту вийти. Проте він цього не хотів зробити. Тоді піднялися декілька депутатів, які винесли його за руки та ноги із приміщення, пошкодили відеореєстратор, нанесли журналісту тілесні пошкодження і у шарпанині порвали штани.

Прокуратура Тернопільського району проводила перевірку за заявою кореспондента з приводу перешкоджання його законній професійній діяльності під час проведення сесії.

Народний депутат Василь Деревляний звернувся зі зверненням до Генерального прокурора Віктора Пшонки з проханням взяти під особистий контроль справу щодо побиття Тараса Дяченка під час сесії сільської ради. Також депутат просив притягнути винних осіб до відповідальності, встановленої чинним законодавством України.

“За результатами перевірки 6 жовтня 2012 року мною прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно Буцнівського сільського голови Мац М.П., депутатів вказаного органу самоврядування та інших осіб, що були присутні під час засідання сесії сільської ради на підставі ст.6 п.2 КПК України, у зв’язку з відсутністю в їх діях складу злочину, передбаченого ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста)”, - йдеться у відповіді старшого слідчого прокуратури.

Також слідчій зазначає,  “враховуючи те, що в ході перевірки встановлено факт отримання Вами легких тілесних ушкоджень, роз’яснюю, що відповідно до вимог ст.27 Кримінально-процесуального кодексу, справи про злочини, передбачені ст.125 та ч.1. ст. 126 Кримінального кодексу України щодо дій, якими заподіяно шкоду правам та інтересам окремих громадян, порушуються безпосередньо судом не інакше як за скаргою потерпілого, якому і належить у такому разі право підтримувати обвинувачення. В цих справах дізнання та досудове слідство не проводиться”.

Liked the article?
Help us be even more cool!