Прокуратура Севастополя вважає, що порушення Закону "Про доступ до публічної інформації" не є корупцією
25 липня прес-служба прокуратури Севастополя повідомила, що кількість інформаційних запитів до органів прокуратури зросла майже вдвічі. Протягом першого півріччя поточного року розглянуто 96 запитів, - повідмляє "Севас.ru"
Як зазначається, загалом інтерес виявляє інформація щодо обставин проведення слідства, правозахисної діяльності органів прокуратури, представництва інтересів громадян та держави у суді, пiдтримки державного обвинувачення, кадрових питань.
"Утім, щодо Закону України "Про доступ до публічної інформації" прокуратура виступає не лише як розпорядник інформації. Будучи відомством нагляду, вона здійснює перевірки дотримання його вимог іншими суб'єктами. Останнім часом у деяких ЗМІ прослідковується ідея щодо необхідності розглядати порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації" як про корупцію", - йдеться у повідомленні прес-служби установи
Це пов'язано з тим, як роз'яснюється, з ч. 1 ст. 16 Закону України "Про принципи запобігання та протидії корупції", особам, що уповноважені здійснювати фунції держави або місцевого самоврядування, а також тим, хто займає посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарчих обовязків, заборонено відмовляти в інформації, надання якої передбачено законом, надавати її несвоєчасно, не у повному обсязі чи недостовірну.
"Разом з тим, перелік адміністративно карних корупційних правопорушень та види покарань за них чітко регламентовані у Главі 13-А Кодексу України про адміністративні правопорушення. У ній не зазначено правопорушення, пов'язані з ненаданням публічної інформації, тому притягти посадову особу за порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» саме до адміністративно-корупційної відповідальності неможливо », - підкреслено у відомстві.
У подібних випадках винні особи притягаються до загально-дисциплінарної відповідальності або, за наявності підстав, до адміністративної відповідальності за посягання на встановлений порядок управління відповідно до ст. 212-3 Глави 15 КУпАП, пояснили в прес-службі.
«Узагальнюючи дані перевірок дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації », проведених в 2013 році, можна назвати характерні порушення. Так, що не оприлюднюються в повному обсязі проекти рішень, що підлягають обговоренню, і обов’язкова публічна інформація, визначена ст. 15 зазначеного закону. Не завжди створюються спеціальні місця для роботи осіб, що запитують інформацію, з документами, порушуються терміни розгляду запитів», - повідомляється у відомстві.
Прокурорськими перевірками, за інформацією прес-служби, такі порушення виявлено у діяльності посадових осіб Балаклавської і Ленінської РДА, Качинської селищної, Андріївського, Верхньосадової, Тернівської та Орліновської сільських рад, Управління Укртрансінспекції у м. Севастополі, екологічної інспекції міста, Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради та РВ ФДМ України в м. Севастополі.
Всього за результатами прокурорських перевірок на виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» внесено 13 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 13 посадових осіб органів влади.
Help us be even more cool!