ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Прокуратура Київщини виступає за екстрадицію журналіста Гусейнова

22.02.2018, 10:52
Фото - humanrights.org.ua

Печерський райсуд Києва на один місяць продовжив особисте зобов’язання для журналіста телеканалу “Туран ТВ” Фікрата Гусейнова, який через переслідування на батьківщині отримав статус біженця і громадянство Нідерландів. Прокуратура Київської області виступає за екстрадицію журналіста Азербайджану, повідомляє Центр інформації про права людини.

Під час судового засідання 20 лютого суддя Віта Бортницька повідомила, що минуле засідання суд відклав, бо прокуратура не переклала клопотання про продовження запобіжного заходу на рідну мову Фікрата Гусейнова. На засіданні прокурор вручив журналісту переклад ухвали, і після цього суддя перенесла засідання на 15:00 з тим, щоб журналіст ознайомився з клопотанням.

На початку засідання адвокат журналіста Дмитро Мазурок посперечався із суддею про перекладене клопотання прокуратури стосовно запобіжного заходу. Він зауважив, що прокурор вручив переклад документу без підпису перекладача. Також, за його словами, не перекладені додатки до клопотання.

На це суддя зауважила, що перекладач Мехман Салманов на судовому засіданні підтвердив, що він посвідчив своїм підписом належність перекладу і несе за це кримінальну відповідальність.

Прокурор обласної прокуратури Віталій Каплунський просив суддю продовжити строк запобіжного заходу для журналіста на два місяці. Він хотів для журналіста зобов’язання, щоб той з’являвся до суду та прокурора за першою вимогою, не полишав Київ. Прокурор також просив передати на зберігання прокуратури Київської області паспорт Фікрата Гусейнова.

Дмитро Мазурок зауважив, що у клопотанні прокуратури не доведені ризики, які необхідні для накладання таких обов’язків. “Прокурор не довів можливість переховування від органів досудового слідства чи суду, можливість знищити, сховати, спотворити з будь-яких речей чи документів, незаконно впливати на потерпілого чи свідка або перешкоджати кримінальному провадженню”, - звернув увагу судді адвокат.

“Більш того, прокурор не вказує, які запити він надіслав у межах перевірки. Бо саме це було підставою для продовження запобіжного заходу 2 місяці тому. Слово в слово. Ще тоді прокурор в суді не надав свідчення, чи надсилали вони хоч якісь запити взагалі”, - додав він.

За його словами, прокуратура затягує екстрадиційну перевірку і втретє вже покладає обов’язки на журналіста. Він просив суд повністю відмовити в задоволенні клопотання.

Віталій Каплунський повідомив, що прокуратура вже склала проект рішення. Прокуратура не бачить підстав, які б перешкоджали видачу журналіста Азербайджану.

Фікрат Гусейнов розповів судді про незаконне вилучення його паспорту. Він звернув увагу, що у рішенні Шевченківського райсуду не було згадки про вилучення паспорту. Але прокурор Рустам Сутко вилучив документ і проігнорував прохання повернути його. А після запиту народного депутата від Миколи Княжицького Рустам Сутко попросив Печерський райсуд дозволити вилучити паспорт.

“Два місяці мій паспорт незаконно знаходився у прокуратурі”, - розповів він судді. Він також заявив, що прокуратура затягує справу і він боїться, що його можуть викрасти до Азербайджану.  

Фікрат Гусейнов просив суд зобов’язати українське бюро Інтерполу дати відповідь, чи перебуває він у розшуку. За даними МЗС Нідерландів, червону картку на журналіста зняли з бази через її невідповідність ст. 2 (1) та 3 статуту Інтерполу. Але Інтерпол ігнорує запити адвокатів журналіста з України та Нідерландів.

“Я втратив роботу в Нідерландах. У мене - кредит у 3 тисячі євро. Я два місяці ще перебуватиму в Україні, не маючи засобів на проживання? Я маю повертати кредит і маю працювати”, - сказав журналіст. Він просив суд на підставі відповіді Інтерполу ухвалювати рішення про особисте зобов’язання.

Суддя оголосила перерву до 17 години. Вона зобов’язала прокурора надати їй повний текст ухвали Печерського райсуду, який збільшив обсяг зобов’язань для журналіста.

Після перерви сторони зібрались у кабінеті судді, де вона продовжила розглядати клопотання прокурора. Віталій Каплунський повідомив, що не може надати повний текст ухвали Печерського райсуду, бо він не виготовлений.

Суддя задовільнила клопотання за підписом першого заступника прокурора Київської області Ігоря Грабця у повному обсязі, окрім терміну дії зобов’язання. Ухвала суду діятиме один місяць - до 19 березня 2018 року.

“Місяць вам вистачить”, - прокоментувала суддя Віта Бортницька.   

Нагадаємо, азербайджанська влада порушила кримінальні справи проти журналіста, звинувативши його в тому, що він організовував еміграцію азербайджанців з тим, аби вони отримували за кордоном статуси біженця.

Окрім цього, його обвинувачують у шахрайстві за те, що він начебто отримав 2000 євро у подружжя з двома дітьми за документ, яке надаватиме їм право постійного проживання в Угорщині. Журналіст відкидає всі звинувачення слідчих. Він каже, що кримінальні справи порушили після вимог видалити свою сторінку у Facebook, припинить свою роботу на телеканалі Turan TV.

Як повідомляв ІМІ, 14 жовтня 2017 року вранці в аеропорту “Бориспіль” був затриманий журналіст з Азербайджану Фікрат Гусейнов, який є співробітником “Туран ТВ” і газети “Азалдиг”. У Держприкордонслужбі причиною затримання назвали те, що Гусейнов перебуває у базі розшукуваних осіб Інтерполу. Азербайджан звинувачує його у шахрайстві.

17 жовтня 2017 року Бориспільський міськрайонний суд обрав запобіжний захід Фікрату Гусейнову у вигляді 18 діб арешту.

23 жовтня 2017 року захист Фікрата Гусейнова подав апеляційну скаргу на рішення Бориспільського міськрайонного суду про тримання журналіста під вартою протягом 18 днів.

27 жовтня 2017 року Апеляційний суд Київської області відпустив на поруки народному депутату Миколі Княжицькому журналіста Фікрата Гусейнова.

30 листопада 2017 року Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги на 20 грудня, у якій прокуратура Київської області хоче скасувати звільнення на поруки Фікрата Гусейнова.

20 грудня 2017 року Апеляційний суд Києва переніс на 16 січня 2018 року розгляд скарги прокуратури Київської області щодо звільнення на поруки азербайджанського журналіста, громадянина Нідерландів Фікрата Гусейнова, заарештованого на вимогу влади Азербайджану.

8 лютого 2018 року Апеляційний суд Києва вшосте переніс слухання скарги прокуратури Київської області, яка домагається затримання журналіста азербайджанського телеканалу “Туран ТВ” Фікрата Гусейнова, який через переслідування на батьківщині вже отримав статус біженця і громадянство Нідерландів. Прокуратура знову не забезпечила судове засідання перекладачем, хоча раніше суд зобов’язав її це зробити. Перекладач не з’являвся на жодну із шести спроб судового слухання.

13 лютого прокуратура Київської області відмовилась від апеляційної скарги стосовно звільнення з-під варти журналіста азербайджанського телеканалу “Туран ТВ” Фікрата Гусейнова, який через переслідування на батьківщині має статус біженця і громадянство Нідерландів. Натомість прокуратура проситиме суд продовжити для журналіста підписку про невиїзд для подальшого проведення екстрадиційної перевірки.

Азербайджан вимагає екстрадиції журналіста Гусейнова, про це йдеться у листі до Генпрокуратури України.

Фікрат Гусейнов в Азербайджані був співробітником опозиційної газети “Азадлиг” (“Свобода” – ред.). У березні 2006 року його побили невідомі в масках у селищі Патамдар Баку, у результаті чого він отримав тяжкі тілесні ушкодження. На початку 2008 року Гусейнов емігрував з Азербайджану. Він отримав статус біженця у Нідерландах, і наразі він громадянин цієї країни.  

Фікрат Гусейнов співпрацює із опозиційним телеканалом “Туран”, що транслюється з-за кордону

Liked the article?
Help us be even more cool!