ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Продана в США на запчастини Tesla почала слати ексвласнику сповіщення з України

Фото – Jay Yarow / CNBC
Фото – Jay Yarow / CNBC

Проданий у США на запчастини автомобіль "Тесла Модель X" через кілька місяців почав надсилати сповіщення з України. Про це розповів колишній власник, виконавчий редактор американського телеканалу CNBC Джеєм Яроу, повідомляє Громадське з посиланням на CNBC.

За словами Яроу, бортовий комп’ютер з’явився в мережі в південній частині Дніпропетровської області та надіслав йому повідомлення. Він дізнався, що нові власники в Україні досі використовують його під’єднаний застосунок Spotify, щоб слухати, зокрема, пісні репера Drake.

Як з’ясував телеканал, після списання авто продали на онлайн-аукціоні Copart, який спеціалізується на пошкоджених або розбитих транспортних засобах.

Зазвичай автомобілі вирушають або в ремонтні майстерні, або на утилізацію. Але в деяких випадках вони потрапляють на вторинні ринки й урешті-решт за кордон, пояснили в CNBC.

Пост Яроу в соцмережах про те, що його Tesla опинилася в Україні, а нові власники отримали доступ до його Spotify, став популярним. Найбільше в користувачів викликало занепокоєння, чи становить це загрозу безпеці особистих даних.

Технічний директор фірми з кібербезпеки автомобілів Canis Labs Кен Тінделл зазначив, що відремонтовані пошкоджені автомобілі справді можуть становити загрозу безпеці. Проте це не виняткова проблема Tesla. 

Він пояснив, що, як і ноутбуки, смартфони та навіть холодильники й телевізори, автомобілі тепер є пристроями, під'єднаними до інтернету, здатними зберігати особисті дані користувача.

Співробітники служби підтримки Tesla порадили Яроу від’єднати автомобіль від свого облікового запису та надіслали йому інструкції на електронну пошту.

За словами Тінделла, від’єднання облікового запису від бортового комп’ютера обмежить доступ до підімкнених застосунків, проте нові власники все ще зможуть отримати дані із загальної електроніки. “Чого тільки варта історія подорожей і телефонна книга знаменитості для шантажиста чи викрадача?” – зауважив він.

Фахівець з автомобільної кібербезпеки Воррен Анер зазначив, що Tesla варто подумати над функцією дистанційного видалення особистої інформації з бортових комп’ютерів своїх авто.

Liked the article?
Help us be even more cool!