ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Посли G7 в Україні: Суспільний мовник є одним з ключових елементів сталої демократії

20.11.2021, 17:06

Посли країн "Великої сімки" (G7) в Україні провели зустріч із головою наглядової ради Суспільного мовлення Світланою Остапою та виконавчою директоркою Інституту масової інформації Оксаною Романюк. Про це повідомляється на сторінці послів G7 в Україні у Twitter, інформує "Детектор медіа".

Сторони обговорили проблеми, з якими стикається Суспільний мовник, зокрема недостатнє фінансування та збереження незалежності, а також ширші виклики незалежних медіа.

"Посли підкреслили свою позицію, що незалежні медіа, зокрема вартий довіри та неупереджений Суспільний мовник, є ключовим стовпом сильної та стійкої демократії, а також їхніх зобов'язань забезпечити їхній захист в Україні", – зазначається в повідомленні.

Раніше міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що Суспільний мовник отримує повне фінансування, голова правління Микола Чернотицький назвав це маніпуляцією. Він вважає, що в словах Олександра Ткаченка є дві маніпуляції: "Маніпуляція перша: повне фінансування. Фінансування 2021 року на рівні 85% від передбаченого законом. Проєкт бюджету на 2022 – 76%".

Нагадаємо, Верховна Рада відхилила поправку до законопроєкту про держбюджет на 2022 рік Володимира В’ятровича стосовно збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів, щоб видатки на НСТУ відповідали закону.

У законопроєкті держбюджету на 2022 рік на Суспільне виділили 1,8 млрд грн, недодавши 526 млн. Згідно із законом про Суспільне видатки на НСТУ у 2022 році мали б бути в сумі 2 394,7 млн грн.

Із 2017 року новостворений Суспільний мовник жодного разу не отримав повного фінансування від держави.

У держбюджеті на Суспільне на 2021 рік виділили 2,2 млрд грн. Із загального фонду на Суспільне виділили 1 874 158,0 грн, з яких 400 млн було заплановано в спеціальному фонді, який наповнюється податками з лотерейного бізнесу.

Раніше правозахисник, журналіст Костянтин Рєуцький на сайті організації "Центр прав людини ZMINA" в публікації "Банкова і Суспільне: як люди Єрмака прагнуть отримати контроль над Наглядовою радою мовника" написав про загрози незалежності Суспільного.

Як писав "Детектор медіа", заступник глави ОПУ Кирило Тимошенко в інтерв’ю інформаційній агенції Інтерфакс-Україна заявив, що вважає дивним, що більшість членів наглядової ради НСТУ – від громадських організацій, а представництво Верховної Ради в меншості.

Раніше Посол ЄС Матті Маасікас підтримав незалежність Суспільного та його стабільне фінансування.

Liked the article?
Help us be even more cool!