Порошенко запропонував журналістам "Прямого" розробити угоду про редполітику

Народний депутат від партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко зустрівся з журналістами телеканалу “Прямий” та запропонував розробити угоду про засади редакційної політики.
Про це йшлося на зустрічі з журналістським колективом 23 лютого, повідомляє “Прямий”.
Він запропонував розробити угоду про засади редполітики за зразком тієї, яку 18 років тому було підписано з журналістами 5 каналу.
“Я прошу трудовий колектив, журналістський колектив підготувати документ “Основи редакційної політики” для того, щоб ми узаконили наші стосунки з позиції захисту прав журналістів, захисту свободи слова. Ми маємо продемонструвати відмінність від того, як це роблять інші канали”, – сказав Порошенко.
Також він подякував журналістам і закликав продовжувати дотримуватися проукраїнського курсу.
“Ви – проукраїнські журналісти, і ви точно проводите проукраїнську політику. Проводите – і я дуже дякую за це – вже багато років політику протидії російському інформаційному впливу в інформаційному полі України. Це є ваша робота, і те, що ви є лідерами, означає, що вас дивляться і вам довіряють. Ми маємо забезпечити захист українськості в інформаційному ефірі країни. Бо, крім вас і деяких ваших колег, яким я дуже вдячний, на сьогодні це мало хто робить. На жаль”, – сказав Петро Порошенко.
Крім того, він подякував колективу “Прямого” за те, що “майже два роки канал працює в умовах шаленого тиску з боку влади”.
Як повідомляв ІМІ, 18 лютого співголова фракції “Європейська солідарність”, колишній Президент України Петро Порошенко заявив, що став власником телеканалу “Прямий”.
Відтепер кінцевим бенефіціаром телеканалу є фонд “Прайм Ессетс Кепітал” – структура, яка на 100% належить Петру Порошенку.
Нагадаємо, Закон України “Про телебачення і радіомовлення” передбачає:
“Стаття 57. Редакційний статут телерадіоорганізації
- Редакційний статут телерадіоорганізації містить вимоги до створення та поширення інформації.
- Редакційний статут затверджує власник телерадіоорганізації або уповноважений ним орган.
- Власник телерадіоорганізації не має права втручатися у творчу діяльність телерадіоорганізації в інший спосіб, ніж через внесення змін до редакційного статуту телерадіоорганізації”.
Редакційний статут телерадіоорганізації відповідно до закону визначає низку конкретних положень інформаційної діяльності телерадіоорганізації. Поняття редакційного статуту введено в закон у 2006 році.