ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція закрила справу щодо КЖЕ, яка критикувала продаж журпосвідчень. Щодо ІМІ справу ще розслідують

12.08.2021, 10:08
Фото - volyn24.com
Фото - volyn24.com

Поліція Волинської області закрила кримінальне провадження щодо голови Комісії з журналістської етики Андрія Куликова. Заяву до правоохоронців направив головний редактор інформагентства “Журналісти проти корупції” Сергій Кот – КЖЕ критикувала його за практику надавати людям журналістські посвідчення в обмін на членські внески для одноіменної організації.

Про це виданню ZMINA повідомила адвокатка представників КЖЕ Лідія Дмитрусь.

За її словами, таку інформацію вона отримала у відповідь на адвокатський запит. У листі зазначається, що причиною закриття провадження стало закінчення терміну на досудове розслідування.

При цьому, як зазначає Дмитрусь, інше провадження за заявою Кота – щодо керівниці Інституту масової інформації Оксани Романюк за критику аналогічної практики інформагентства – досі розслідується.  

Як повідомляв ІМІ, 26 січня 2021 року поліція Волинської області відкрила щодо голови Комісії з журналістської етики Андрія Куликова кримінальне провадження за заявою головного редактора ІА “Журналісти проти корупції” та керівника ГС “Національна спілка незалежних журналістів України” Сергія Кота за ст. 171 (перешкоджання професійній діяльності журналістів), ст. 206 (протидія законній господарській діяльності) та ст. 355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань) Кримінального кодексу України.

Сергій Кот поскаржився до поліції після рішення КЖЕ від 29 грудня 2020 року, яким йому оголосили публічний осуд, закликали припинити надавати за гроші статус журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, та зупинити рекламну кампанію для залучення таких “журналістів”.

21 січня 2021 року стало відомо, що Камінь-Каширський відділ поліції ГУ НП у Волинський області 31 грудня 2020 року відкрив кримінальне провадження за заявою очільника громадської організації “Журналісти проти корупції” Сергія Кота проти виконавчої директорки Інституту масової інформації Оксани Романюк.

Кот звинувачує Романюк у “свідомо неправдивому повідомленні про злочин”. Йдеться про коментар, який очільниця ІМІ дала “Детектору медіа” до новини про продаж журналістських посвідчень ГО “Журналісти проти корупції”, яку очолює Кот.

24 січня 2021 року Медіарух закликав Національну поліцію невідкладно розслідувати дії ВГО “Журналісти проти корупції”, а також утриматися від переслідування активістів за коментарі в медіа.

27 січня 2021 року Комісія з журналістської етики закликала Національну поліцію та Міністерство юстиції перевірити інформагентство та газету “Журналісти проти корупції”, ГС “Національна спілка незалежних журналістів України”, ІА “Таврія ньюс”, газету “Лига информ” та журнал “Business Компаньон” на предмет ознак підроблення документів, зловживання правами журналіста, отримання свідоцтва про держреєстрацію шляхом обману.

Після того як Романюк розкритикувала таку практику, з початку 2021 року на сайті “Журналісти проти корупції” стали з’являтися дискредитаційні матеріали щодо медіаекспертки, в яких її називають “грантожеркою” та вдаються до особистих образ. Переважно це передруки різних дискредитаційних текстів і відео за попередні роки.

Цей інцидент включено до моніторингової доповіді щодо переслідувань за громадську діяльність центру прав людини ZMINA за 2020 рік.

Liked the article?
Help us be even more cool!