ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Після зустрічі з ІМІ поліція Запоріжжя проведе повторні перевірки порушень прав журналістів

17.12.2020, 13:23
Фото речниці ГУ НП в Запорізькій області Олени Лебединської
Фото речниці ГУ НП в Запорізькій області Олени Лебединської

Запорізька поліція проведе повторні перевірки за кількома фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів, що зафіксував Інститут масової інформації в Запорізькій області.

Такими є результати зустрічі представниці ІМІ Наталії Виговської з керівництвом Нацполіції в Запорізькій області – заступником начальника ГУ НП в області, начальником слідчого управління, тимчасовим виконувачем обов'язків начальника ГУ НП Олегом Григоровим і заступником начальника відділу слідчого управління ГУ НП Олександром Григор'євим. 

Зокрема, повторно перевірять факти порушення прав мелітопольських журналістів, яких 28 жовтня працівники ПРАТ “Мелітопольгаз” не впустили в приміщення на громадські слухання щодо підвищення тарифів. Нагадаємо, Мелітопольський міськвідділ поліції відмовив журналістам у відкритті кримінального провадження за цим фактом через те, що правоохоронці не знайшли складу злочину в діях газовиків.

Ще одна перевірка буде ініційована щодо недопуску на сесію міськради 26 серпня 2020 року редактора медіапорталу “Гвозді” Богдана Василенка, а також стосовно дій правоохоронців, які, за словами редактора, не прийняли його заяву про перешкоджання професійній діяльності журналіста.

Також, за словами заступника начальника відділу слідчого управління Олександра Григор'єва, після аналізу публікацій на сайті ІМІ вони ініціюють перевірку щодо ненадання Запорізькою службою автодоріг відповіді на запит журналістці 061.ua Катерині Майбороді.

Наразі поліція здійснює два кримінальних провадження щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів. Всього за 2019–2020 роки відкрито шість кримінальних проваджень у сфері перешкоджання журналістській діяльності. На сьогодні п’ять із них закрито через відсутність складу злочину, до суду передано одне кримінальне правопорушення. Йдеться про липневий випадок перешкоджання знімальній групі телеканалу Z. Тоді чоловік, знаючи, що перед ним перебуває журналістка, перешкоджав її професійній діяльності, зокрема погрожував та намагався перешкодити зніманню репортажу. За результатами досудового розслідування щодо особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, складено обвинувальний акт і скеровано його до суду.

За словами заступника начальника ГУ НП в Запорізькій області, начальника слідчого управління Олега Григорова, такий великий відсоток закритих справ щодо перешкоджання журналістській діяльності, зокрема, залежить від наміру журналістів довести справу до кінця, бо іноді вони відмовляються брати участь у необхідних слідчих діях. Водночас, наголосив він, усі справи за фактами скоєння злочинів щодо працівників ЗМІ перебувають на контролі в слідчому управлінні Нацполіції.

“Наші працівники здійснюють постійний моніторинг реєстрації, розкриття та розслідування злочинів указаної категорії, вивчається стан досудового розслідування в кримінальних провадженнях та надаються письмові вказівки. Хочу підкреслити: з метою захисту своїх професійних прав, порушених вчиненням кримінального правопорушення, працівникам ЗМІ / представникам редакцій необхідно відразу ж звертатися до правоохоронних органів з відповідною заявою. Подання заяви про злочин через канцелярію та відсутність можливості отримати від журналіста пояснення значно ускладнюють розслідування та розкриття злочину”, – зауважив він.

Загалом Олег Григоров наголосив на відкритості поліції та готовності до співпраці з журналістами й представниками / представницями медійних громадських організацій і проведення таких зустрічей систематично.

Liked the article?
Help us be even more cool!