ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Підконтрольний Росії суд Криму розгляне апеляційну скаргу Ірини Данилович 2 травня

17.04.2023, 11:00
Фото – krymsos.com
Фото – krymsos.com

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму 2 травня розгляне апеляційну скаргу на вирок громадянській журналістці Ірини Данилович. Про це повідомляє правозахисний проєкт “Кримський процес” із посиланням на окупаційний Верховний суд Криму.

Як зазначають правозахисники, справу передано “судді” Наталії Гребенниковій, щодо якої Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за статтею “Державна зрада”. 

“Цей факт може вплинути на незалежність та неупередженість суду при розгляді апеляційної скарги”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ІМІ, підконтрольний Росії Феодосійський міський суд не дав Ірині Данилович повністю ознайомитися з протоколами судових засідань та підготувати заперечення щодо них. Її кримінальну справу вже передано до апеляційної інстанції.

Данилович після припинення голодування довго не вивозили на медичне обстеження з вини “судді” Наталії Кулінської, яка оформила дату ознайомлення із судовими матеріалами справи на той день, коли адміністрація СІЗО запланувала вивезти журналістку до лікарні.

28 грудня 2022 року підконтрольний Росії Феодосійський міський суд (“суддя” Наталія Кулінська) засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

21 березня Данилович оголосила 21 сухе голодування до "початку лікування чи біологічної смерті", про що повідомила листом. У листі вона повідомила про погіршення стану її здоров’я: порушення слуху та можливий перенесений мікроінсульт.

22 березня 2023 року низка правозахисних організацій закликала негайно забезпечити госпіталізацію Ірини Данилович.

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня 2022 року Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні.

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович.

Liked the article?
Help us be even more cool!