ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Засуджену в Криму Ірину Данилович не вивозять на медобстеження через "суддю" – батько журналістки

10.04.2023, 12:26
Фото – ZMINA
Фото – ZMINA

Незаконно засуджену в окупованому Криму громадянську журналістку Ірину Данилович після припинення голодування довго не вивозили на медичне обстеження з вини "судді" Наталії Кулінської.

Про це повідомив ZMINA її батько Броніслав Данилович після короткого побачення з донькою.

За його інформацією, після припинення голодування Ірину довго не вивозили на обіцяне медичне обстеження з вини "судді" Наталії Кулінської, яка свідомо оформила дату ознайомлення із судовими матеріалами справи на той день, коли адміністрація СІЗО запланувала вивезти Данилович до лікарні.

Відомо, що журналістку оглянув лікар, призначив низку додаткових лікувальних заходів, зокрема огляди в інших спеціалістів, однак цього не відбувається. 

Також Броніслав Данилович наголосив, що стан здоров’я його доньки залишається незадовільним, вона продовжує скаржитися на постійні головні болі, втрату слуху та проблеми з координацією рухів.

Також він повідомив, що підконтрольний Росії Феодосійський міський суд не дав Ірині Данилович повністю ознайомитися з протоколами судових засідань та підготувати заперечення щодо них. Її кримінальну справу вже передано до апеляційної інстанції.

Як повідомляв ІМІ, засуджена в Криму громадянська журналістка Ірина Данилович оголосила 21 березня сухе голодування до "початку лікування чи біологічної смерті", про що повідомила листом. У листі вона повідомила про погіршення стану її здоров’я: порушення слуху та можливий перенесений мікроінсульт.

22 березня 2023 року низка правозахисних організацій закликала негайно забезпечити госпіталізацію Ірини Данилович.

6 квітня Данилович припинила голодування в обмін на лікування.

28 грудня 2022 року окупаційний суд Феодосії в Криму засудив громадянську журналістку та правозахисницю Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

Міністерство закордонних справ України засудило ухвалений російською окупаційною владою в тимчасово окупованому Криму "вирок" українській громадянській журналістці Ірині Данилович.

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня 2022 року Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні.

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович.

Liked the article?
Help us be even more cool!