ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Під час допиту журналісту "УРА-Информ.Донбасс" погрожували розстрілом

19.06.2014, 10:41

Журналіста інтернет-видання «УРА-Информ.Донбасс» Олександра Перемота, який побував у полоні так званої Донецької народної республіки, затримали за фотографування озброєних людей біля прокуратури Донецька. Про це він розповів в коментарі ІМІ.

“Затримали за те, що я фотографував озброєних людей біля прокуратури міської. Ось я понадіявся, що закону України достатньо, але... вони сказали, що необхідна ще акредитація ДНР”, - розповів Олександр.

Арештували Перемота, коли, передивляючи контакти у мобільному телефоні, побачили контакт прес-секретаря Нацгвардії.

“Вони мене затримали. Зажадали показати знімки, документи і телефон. Так вийшло, що в мене в телефоні є контакти прес-секретаря Нацгвардії, тієї її частини (Нацгвардії - ред.), яка займається антитерористичною операцією. І підписаний він у мене Олексій АТО. Це послужило червоною ганчіркою для панів з “Оплоту” і мене відразу на місці заарештували”, - розповів журналіст, додавши, що після цього його повели в будівлю прокуратури.

У прокуратурі Олександра допитали, проте не били, але ставлення було агресивним, повідомив він.

“Я дав так звані свідчення, записали мої контакти і мене відвезли в якусь військову частину - я не знаю, куди, оскільки я їхав із зав'язаними очима”, - зазначив він, додавши, що на голову йому наділи шапку і перемотали скотчем, руки теж зав'язали скотчем, ззаду.

Коли його привезли на місце, знову допитали. Розпитували про “Правий сектор”, що його б за законами воєнного часу розстріляти б. Там він і просидів у підвалі до ранку, поки його не звільнили.

“Там допитували знову, так сталося, що у мене картка приватбанківська, ну всі знають, кому належить Приватбанк, і це послужило ще одним лакмусовим папірцем, там вже на місці, для підозр. Там зі мною провели розмову, таку предметну. Намагалися дізнатися позиції "Правого сектора", у мене цієї інформації немає, я намагався пояснити, що я простий журналіст, робив свою роботу, ось завдання редактора. Потім чоловік, який займався моїм допитом, сказав, що не знає, що зі мною робити, що за законами воєнного часу мене б розстріляти. Але він не знає, що робити, тому мене відвели в підвал і ось там я сидів до ранку, поки не звільнили”, - розповів Олександр.

Спочатку він сидів один, а потім до нього підселили 11 хлопців з центру реабілітації церкви п'ятидесятників, які там і залишилися.

Звільненню Перемота сприяли його колеги. “Вони почали взаємодіяти з органами місцевого самоврядування, міліцією, попередили моїх батьків ввечері. І ось спільними зусиллями вдалося провести переговори, щоб мене до 10 ранку звільнити”, - розповів журналіст.

Нагадаємо, 17 червня представники ДНР затримали журналіста Олександра Перемота і утримували в будівлі захопленої прокуратури Донецька.

18 червня Олександр Перемот був відпущений на свободу.

Liked the article?
Help us be even more cool!