ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ПАРЄ з ініціативи України до кінця наступного року представить доповідь щодо ув’язнених Росією журналістів

Парламентська асамблея Ради Європи до кінця наступного року представить доповідь щодо ситуації з журналістами, які ув’язнені в російських тюрмах. 

Про це повідомив представник організації Роберто Фасіно під час 26-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), що триває в Страсбурзі, повідомляється на сайті Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Журналісти, які побували й нині перебувають у полоні

Секретар Комітету ПАРЄ наголосив, що доповідь готуватиметься за пришвидшеною процедурою.

“Зареєстровано доповідь щодо ситуації з ув’язненими в російських тюрмах журналістами. Вона буде готуватися за пришвидшеною процедурою та представлена до кінця наступного року”, – наголосив Фасіно.

Ініціювала таку доповідь українська депутатка Євгенія Кравчук, яка є головою Комітету ПАРЄ з культури, науки, освіти та медіа.

Нацрада нагадала, що боротьба з журналістами й медійниками – частина політики Росії, що націлена на знищення будь-якої інформації, яка здатна розкрити її злочини. 

Медіарегулятор навів дані Інституту масової інформації, згідно з якими з 2014 року щонайменше 112 іноземних та українських журналістів побували в російському полоні та стали заручниками. 17 журналістів із Криму досі в російському ув’язненні. Загалом із 2022 року зафіксовано понад 50 випадків потрапляння журналістів у полон РФ.

Нагадаємо, нині в російському полоні, за даними Інституту масової інформації, перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників та два журналісти-комбатанти. 

2 жовтня 2024 року ПАРЄ ухвалила резолюцію “Зниклі безвісти, військовополонені та цивільні в ув’язненні внаслідок агресії Російської Федерації проти України”. Вперше резолюція містить окрему згадку про полонених журналістів. ІМІ долучився до роботи над резолюцією в частині про полонених медійників.

Liked the article?
Help us be even more cool!