ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Основні питання на гарячу лінію ІМІ в червні стосувалися недопуску та ненадання інформації

02.07.2020, 11:52

Протягом червня 2020 року юристи ІМІ надали 14 консультацій через гарячу лінію правової допомоги Інституту масової інформації. 

Основними темами звернень були: консультації щодо недопуску журналістів на різноманітні заходи суб’єктів владних повноважень, ненадання інформації за запитами про доступ до публічної інформації, можливість оскарження таких дій суб’єктів владних повноважень. Водночас журналісти в спілкуванні скаржилися на неефективність правових способів захисту порушених прав. Так, зокрема, поліція, яку викликали журналісти в разі недопуску на відкриті заходи суб’єктів владних повноважень, або не приїжджала взагалі, або не вносила інформації про подію з ознаками кримінального правопорушення до ЄРДР. Відсутність належного реагування на порушення, передбачені чинним законодавством, нівелюють ухвалення нового законодавства, зокрема спрямованого на посилення відповідальності за порушення прав журналістів.

Також помітно збільшилася кількість питань, пов’язаних з виборчим процесом і участю в них ЗМІ. Незважаючи на те що виборчий процес щодо місцевих виборів ще не розпочався, політики й політичні партії вже активно розміщують свою агітацію. Тож ЗМІ цікавило, чи треба вже встановлювати розцінки вартості на передвиборну агітацію і як її встановлювати за новим Виборчим кодексом України; як правильно позначати таку інформацію; що саме може бути в такій інформації, а що заборонено; яка відповідальність застосовуватиметься до ЗМІ, якщо в такій інформації будуть виявлені порушення. Припускаємо, що з наближенням власне виборів кількість питань, пов’язаних з ними, постійно збільшуватиметься. 

Були і інші запитання, пов’язані з діяльністю ЗМІ. Наприклад, як саме можна робити відеознімання з дронів і якими правовими актами це регулюється; як саме розмістити інформацію про непричетність ЗМІ до сторінки у фб, на якому розміщується чорний піар; які є права у працівника ЗМІ, якого переміщують на іншу посаду.

Нагадуємо, що в ІМІ працює правова гаряча лінія, на яку можуть звертатися журналісти, засоби масової інформації та інші учасники інформаційних відносин з питаннями, пов’язаними з правовим регулюванням збирання, зберігання, поширення інформації, зокрема в мережі Інтернет. Консультації надають медіаюристи Роман Головенко та Алі Сафаров за телефоном 050-44-77-063. Запитання можна також надіслати на електронну пошту ІМІ info@imi.org.ua.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!