ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Олена Бондаренко вважає, що потреба в суспільному телебаченні практично дорівнює нулю

24.07.2013, 13:22

Заступник голови парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко не вважає появу суспільного телебачення доцільним, оскільки до нього байдуже саме суспільство. 

«У цьому питанні я є великим скептиком. Поки ми обговорюємо те, яким має бути громадське телебачення в Україні, в інших країнах, що мають більший досвід демократичного устрою, ніж ми, громадські телебачення і радіомовлення занепадають. І цьому є просте пояснення: за такого величезного вибору різних засобів масової інформації потреба в суспільному телебаченні практично дорівнює нулю», – зазначила Бондаренко газеті "Жизнь", яку цитує прес-служба партії.

«З іншого боку, я не можу сказати, що воно зовсім не потрібно. Громадське телебачення має своїх глядачів, які знайдуться і в Україні. Але за рейтингами українське громадське телебачення завжди програватиме таким каналам як "Інтер" і ТРК "Україна"», – додала вона.

За її словами, в суспільстві не склалася єдина думка з приводу того, хто має утримувати суспільне телебачення. «На мій погляд, робити це має суспільство. Причому не з бюджету, а за допомогою абонентської плати. Але суспільство бажанням платити не горить і в більшості до суспільного телебачення байдуже», – підкреслює Бондаренко.

«Другий аспект полягає в тому, яким чином має формуватися наглядова рада. Позиція Кабінету міністрів і моїх колег-однопартійців полягає в тому, що він повинен формуватися з представників громадських організацій різного спрямування. Що стосується поглядів наших колег-опозиціонерів, вони дещо дивні. Пропонується створювати наглядову раду з політиків і чиновників, що суперечить суті громадського телебачення. Тільки отримавши однозначну відповідь на два цих питання, ми зможемо сформувати суспільне телебачення. Але як експерт можу сказати, що в його успішність і рейтинговість я не вірю», – підсумувала нардеп.

Нагадаємо, що представник міжнародної організації "Репортери без кордонів" Оксана Романюк вважає: якщо громадське телебачення поставатиме за урядовим проектом створення Національної суспільної телерадіокомпанії України, і відбуватиметься це в форматі зміни вивіски, таке перейменування не принесе користі. Натомість, "країні бракує такого мовника, який би подавав збалансовану інформацію, не показував численні серіали, а надавав хорошу аналітику, висвітлював останні тенденції науки, освіти, культури, соціально-важливі теми", - зазначила Романюк в коментарі "Голосу столиці".

Liked the article?
Help us be even more cool!