ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Обсяг піратського програмного забезпечення в Україні становить понад 80% - дослідження

31.05.2016, 11:54

Обсяг неліцензійного програмного забезпечення (ПЗ), яке нелегально використовується в Україні, становить близько 82%, що є основною причиною хакерських атак на комп'ютери користувачів. Про це повідомляє Media Sapiens з посиланням на аналітичне дослідження міжнародної асоціації BSA.

“Згідно з опитуванням, в Україні 82% програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах, не ліцензовано належним чином. Так, відбулося зниження обсягів (піратського ПЗ) на 1% порівняно з попереднім дослідженням BSA у 2013 році”, - йдеться в повідомленні.

В цілому, згідно з даними аналітиків, до 2015 року обсяг неліцензійного ПЗ у світі склав 39%, що на 4 п.п. менше результатів минулого дослідження в 2013 році. Зокрема, зазначається, що найбільший рівень використання піратського ПЗ спостерігався в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (61%), а найменший – у Північній Америці (17%). В Європі цей показник коливається від 28% до 58%.

На початку травня 2016 року офіс Торгового представництва США в оприлюдненому щорічному звіті щодо рівня захищеності прав інтелектуальної власності у світі Special 301 Report відзначив недостатній рівень захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Україна, як і в минулому році, опинилася в групі з 11 країн у так званому списку Priority Watch List (Пріоритетний список спостереження).

Автори документу зазначають, що три головні проблеми, через які вона опинилася в Priority Foreign Country, досі не вирішені. Серед них – розповсюджене використання піратського програмного забезпечення в органах влади та піратство онлайн. Тим не менш, за останній рік український уряд ужив чимало заходів для боротьби з піратством, зазначається в документі. Проте “в Україні все ще активні деякі з найбільших піратських сайтів світу”. Країнам цієї групи рекомендується вжити активних заходів для боротьби з “піратством”. В цю групу, крім України, увійшли Китай, Аргентина, Чилі, Росія та ін.

Liked the article?
Help us be even more cool!