ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ОБСЄ закликає Раду відмовитись у санкціях від пунктів, які несуть небезпеку свободі слова

13.08.2014, 10:43

Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович висловила стурбованість з приводу законопроекту "Про санкції", який було зареєстровано у Верховній Раді України 8 серпня і проголосовано в першому читанні 12 серпня. Про це йдеться у її заяві, опублікованій на сайті ОБСЄ.

Як зазначає Міятович, законопроект дозволяє владі забороняти або обмежувати ретрансляції теле- та радіо каналів; обмежувати або припиняти діяльність засобів масової інформації та інших суб’єктів інформаційної діяльності, в тому числі в мережі Інтернет; обмежувати або  забороняти виробництво або розповсюдження друкованої продукції; обмежувати або припиняти надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

"Я закликаю членів Верховної Ради відмовитись від положень законопроекту, які несуть небезпеку для свободи слова та плюралізму і суперечать зобов'язанням перед ОБСЄ зі свободи вираження та свободи слова", - написала Міятович в листі голові ВР Олександру Турчинову.

"Я повністю розумію стурбованість уряду України з приводу національної безпеки, у зв'язку з  конфліктом, що триває, але це не повинно виправдовувати непропорційне обмеження свободи вираження думок і свободи засобів масової інформації", - сказала Міятович. - "Ці заходи, включені в законопроект, є явним порушенням міжнародних стандартів і, таким чином, безпосередньо обмежують вільний потік інформації та ідей - поняття, що лежить в основі свободи слова та вільних ЗМІ. Цей законопроект нівелює прогрес України в розвитку свободи слова".

Міятовіч також висловила своє переконання у тому, що у важких та складних ситуаціях, таких, які переживає зараз Україна, свобода ЗМІ та плюралізм думок повинні бути захищеними.

“Всі громадяни повинні мати право на доступ до всієї публічної інформації, незалежно від її джерел, без втручання з боку влади і незалежно від географічних чи політичних кордонів, отож ці загальновизнані права людини і демократичні процеси повинні бути підтверджені і підсилені” – додала Міятовіч.

Нагадаємо, 12 серпня Верховна Рада ухвалила у прешому читанні урядовий законопроект №4453а про санкції, яким, зокрема, Рада нацбезпеки і оборони та Президент має право обмежити або припинити діяльності ЗМІ та інших суб’єктів інформаційної діяльності, в тому числі, в мережі Інтернет у разі реальної та потенційної загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. Відповідний законопроект зареєстрований у парламенті 8 серпня.

Також законопроектом передбачені такі санкції у сфері свободи слова, як:

-  заборона або обмеження ретрансляції теле- та радіоканалів;

- обмеження або заборона виробництва або розповсюдження друкованої продукції та інших інформаційних матеріалів.

Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка та Комісія з журналістської етики вважають, що уряд і Верховна Рада законопроектом “Про санкції” вводять цензуру в Україні під виглядом захисту національних інтересів.

Liked the article?
Help us be even more cool!